Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Ekonomik ve Sosyal Sorunlar Kötü Alışkanlıklara Başlamaya Etki Eder mi? Tartışınız.

Aşağıda sizce kötü alışkanlıklara alışmada hangi faktörler etkilidir bunun için ne tür önlemler alınmalıdır kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların kötü alışkanlıklar edinmesinin bazı nedenleri vardır. Bu nedenler arasında kötü arkadaş çevresine sahip olmak, sosyal hayatta kötü şeyler yaşamak, işinden, evinden olmak, ekonomik ve sosyal sorunlar yaşamak gibi nedenler bulunabilir. Ekonomik ve sosyal sorunlar yaşamak kötü alışkanlıklar edinmeyi tetikleyebilir.

Günümüzde insanların daha iyi bir işe, daha bir eve, daha bir sosyal hayata sahip olmaları için çabaladıkları bilinmektedir. Bunun aksi durumlarında işten atılan, eşinden ayrılan ve kötü şartlarda hayata devam etmek zorunda olan kişiler özellikle sigara ve benzeri gibi kötü alışkanlıkları kullanmaya ve tüketmeye daha meyilli olurlar. Bu nedenle ekonomik ve sosyal sorunlar kötü alışkanlıklara sahip olmaya neden olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. fatih dedi ki:

    Sosyal sorunlar, ekonomik sorunlar kötü alışkanlıklara başlamaya bir sebeptir. Çünkü bu tarz sorunlar insanı üzer boşluğa iter bu nedenle de kötü alışkanlıklara başlamak için mantıklı düşünemez.

Yorum Yaz