Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Ekonomik Bağımsızlık Kavramından Ne Anlıyorsunuz? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Ekonomik Bağımsızlık Kavramından Ne Anlıyorsunuz?

Ekonomik bağımsızlık kavramından ne anlıyorsunuz?

Bir devletin varlığını sürdürmesi için, stratejik toprak bütünlüğüne, nüfusu yüksek bir millete ve ekonomik olarak istikrara ihtiyacı vardır. Bu üç ihtiyaç bir devletin varlığını, bağımsızlığını korur.

Ekonomik bağımsızlık, bir bireyin ya da bir devletin kendi kaynaklarından istifade ederek ayakta durmasıdır. Ekonomik bağımsızlıkta önemli olan var olan doğal ve yapay kaynakları doğru kullanmaktır.

Ekonomik bağımsızlığın sağlanması enerji kaynaklarının doğru kullanımından geçmektedir. Çünkü bir ülkenin sahip olduğu enerji yatakları içeride ve dışarıda ekonomik kalkınma ve istikrar sağlar.

Aynı husus bireyler için de geçerlidir. Bireylerin kendi ayakları üzerinde durması, sermayelerine kendi özgürlükleriyle ulaşmalarından geçer. Bireysel ekonomik bağımsızlık, servet, sermaye üzerinde yükselir. Devletler içinde böyleyken muktedir olmak belirleyici olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Demet dedi ki:

    öğretmenimiz çok beğendi, Ekonomik Bağımsızlık Kavramından Ne Anlıyorsunuz? süper yazılmış, artı olarak belirteyim kıskanmayın ama sınıfın en çalışkan kızıyım ben.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781