Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2020

Eğitimde Başarılı Olmanın 5 Altın Kuralı

Öğrenciler eğitim hayatları boyunca derslerinde başarılı olmayı ve birçok konuda en iyisi olmak için çaba gösterirler. Her ne kadar eğitim hayatı başlarken başarılı olmayı herkes istese de bunu net olarak başararak çok az kişi bulunmaktadır. Çünkü eğitim sürecinde birçok kişi başarıya ulaşmak için ne yapacağını bilmez ve yanlış şekilde çalışarak mutlak başarıya ulaşamazlar. Aslında başarıya ulaşmak ve eğitiminiz süresince çok iyi notlar alabilmek mümkündür. Uzmanlar derslerde başarılı olmak isteyen kişilerin uyması gereken 5 altın kuralı açıkladı. Öğrenciyi başarıya götüren 5 altın kural;

dersogretmen

1) Başarıya ulaşmanın birinci kısmı hedef belirlemektir. Hedefi olmayan kimseler mutlak başarıya ulaşamazlar. Başarı sonucunda hedefine ulaştığın zaman hissettiğin bir duygudur.

2) Öğrenci her zaman planlı bir şekilde hareket etmelidir. Günlük çalışmalı ve çalışmalarını programlı bir şekilde gerçekleştirmelidir. Bu sayede bilgiyi kalıcı olarak beynine kazıyabilir ve temelinin çok sağlam olmasını sağlar.

3) Öğrenci sadece sınav zamanları derslerini tekrar etmemelidir. Kişinin başarılı olması için tekrarların günlük yapılması gerekmektedir. Tekrar yapma işlemlerini okuldan geldikten sonra not alarak veya kendi kendine ders anlatarak yapabilirler.

4) Kişi ders saatlerine her zaman hazırlıklı olmalıdır. Daha öncede işleyeceği konu hakkında araştırma yapmalı ve bu araştırmalarına ek olarak öğretmen tarafından anlatılan konuları iyice öğrenmelidir.

5) Öğrenci sınav zamanları kaygılanmamalı ve özgüvenini yüksek tutmalıdır. Sınavlara düzenli olarak çalışmalı ve her zaman sınavlara hazır olarak girmelidir.

derszamani.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Aynur erkul dedi ki:

  Başarılı olmak insanın isteğine bağlı yani ne oldum dememeli ne olacağım demeli

 2. Fatma 446k dedi ki:

  Bence çok güzel yazmışsınız ellerinize saglık derrrmişim

 3. Abdullah dedi ki:

  Abi okul bana önemli değil ama bazen de çok önemli ÷89 önemsiz ÷11 çok önemli böyle olmasının sebebi sonra babam kızıyor yoksa bankada çok önemli

 4. Nur dedi ki:

  Başarılı olmak için hedef gerçekten önemlidir

 5. raziye dedi ki:

  Bence çok güzel olmuş, eğitim hayat kurtarır.

 6. Anonim dedi ki:

  Basarili olmak için ilk önce caba sarf etmek lazim

 7. Ayşe dedi ki:

  Elinize sağlık çok güzel olmuş..

 8. Anonim dedi ki:

  Ben bunlardan bakmam bee kendiniz arkadaşlar ben ortaokul birincisi yim

 9. Gfhj dedi ki:

  Sagolun iyi olmuş.

 10. ada dedi ki:

  inşallah işime yarar elinize sağlık

 11. Sevdanur dedi ki:

  Teşekkürler çok işime yaradı.

 12. bebek 3 dedi ki:

  Başarılı olmak için inanmak yeterli bence

Yorum Yaz