Eğitimde Başarılı Olmanın 5 Altın Kuralı

Öğrenciler eğitim hayatları boyunca derslerinde başarılı olmayı ve birçok konuda en iyisi olmak için çaba gösterirler. Her ne kadar eğitim hayatı başlarken başarılı olmayı herkes istese de bunu net olarak başararak çok az kişi bulunmaktadır. Çünkü eğitim sürecinde birçok kişi başarıya ulaşmak için ne yapacağını bilmez ve yanlış şekilde çalışarak mutlak başarıya ulaşamazlar. Aslında başarıya ulaşmak ve eğitiminiz süresince çok iyi notlar alabilmek mümkündür. Uzmanlar derslerde başarılı olmak isteyen kişilerin uyması gereken 5 altın kuralı açıkladı. Öğrenciyi başarıya götüren 5 altın kural;

dersogretmen

1) Başarıya ulaşmanın birinci kısmı hedef belirlemektir. Hedefi olmayan kimseler mutlak başarıya ulaşamazlar. Başarı sonucunda hedefine ulaştığın zaman hissettiğin bir duygudur.

2) Öğrenci her zaman planlı bir şekilde hareket etmelidir. Günlük çalışmalı ve çalışmalarını programlı bir şekilde gerçekleştirmelidir. Bu sayede bilgiyi kalıcı olarak beynine kazıyabilir ve temelinin çok sağlam olmasını sağlar.

3) Öğrenci sadece sınav zamanları derslerini tekrar etmemelidir. Kişinin başarılı olması için tekrarların günlük yapılması gerekmektedir. Tekrar yapma işlemlerini okuldan geldikten sonra not alarak veya kendi kendine ders anlatarak yapabilirler.

4) Kişi ders saatlerine her zaman hazırlıklı olmalıdır. Daha öncede işleyeceği konu hakkında araştırma yapmalı ve bu araştırmalarına ek olarak öğretmen tarafından anlatılan konuları iyice öğrenmelidir.

5) Öğrenci sınav zamanları kaygılanmamalı ve özgüvenini yüksek tutmalıdır. Sınavlara düzenli olarak çalışmalı ve her zaman sınavlara hazır olarak girmelidir.

derszamani.net

12 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.