Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Eğitimde Aile Mi Okul Mu Önemlidir Münazara

Bu yazımızda eğitimde aile mi okul mu önemlidir münazara kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Eğitim ailede başlayan ve okullarda devam eden bir vetiredir. Eğitim bir yatırımdır. Eğitimin neticesi bireyin hayatında uzun vadede ortaya çıkmaktadır. Eğitimin yararı bir vetire içinde oluşmakta ve hayat boyu devam etmektedir.

*Eğitimde aile önemlidir. Çünkü eğitim, anne karnında başlar. Anne karnında başlayan eğitim ve ilk çocukluk dönemine kadar olan vetirede bebeklik ve çocukluk dönemleri öğrenmenin, büyüme ve gelişmenin en yoğun olduğu dönemlerdir. Öğrenme, bu dönemde eğitimi de beraberinde getirir.

. Ailede öğrenilen davranışların yerel olarak belli bir alanda dar kalıplarla oluşturulamayacağı nasıl temin edebilirsiniz? Aile belli bir kültür birikimiyle çocuğu yetiştirir. Çocuk yaşlarda ailenin verdiği eğitim bir kült oluşturabilir. Bu nedenle modern ve bilimsel değildir.

*Modernlik ve bilimsellik, ailenin hor görülmesi ve tahkir edilmesi değildir. Aile kültürünün yapıcı unsurlarını birey zamanla içselleştirirken, hatalı gördüğü davranışlarını da eleştirme ve terk etme iradesine sahip olacaktır.

. Eğitimde öğrenme süreci ailede başlarsa bu geri dönülmez kültler oluşturur. Bu nedenle daha evrensel boyutlarda, eğitim ve öğretim yuvalarında eğitimin sağlanması gerekir. Eğitimin ihtisas alanı okullardır. Bu alanları eğitime kanalize etmemizin nedeni budur.

*Okulsuz toplumlar da aile eğitici bir müessese olma görevini üstlenir. Eğitim süresince, anne ve baba, sayısız öğretmenin veremeyeceği eğitimi belki de günler içinde evladına kazandırabilir. Anne ve babanın öğretmenliği tartışmasız, bütün öğretmenliklerin üstündedir.

Eğitimde Aile Mi Okul Mu Önemlidir Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. vvvv dedi ki:

  Yorumum hiç egtim okulda başlar

 2. Galatasaray dedi ki:

  Bencede aile çunku anne karninda baslar.

 3. Anonim dedi ki:

  bence aile önemli

 4. Apo dedi ki:

  Bece aile çünkü eğitim ailede başlar

 5. dürdane dedi ki:

  Elinize sağlık çok beğendim hemen ödevimi bitirdim kalitenize belli oluyor. Başka bir şey daha ekleyim bence eğitimde okul önemlidir, çünkü bilgiyi okulda öğreniriz.

 6. Anonim dedi ki:

  bencede eğitimde aile önemli

Yorum Yaz