Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Mayıs 2021

Eğitim ve Öğretim Desteği Ek Yerleştirme 2017

Bu yazımızda eğitim ve öğretim desteği ek yerleştirme 2017 kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Eğitim ve öğretim desteği oluşturmak için kaynak sağlayan devlet, özel okullarda eğitim desteği vererek aileleri, eğitim kurumlarını ve öğrencileri rahatlatmaktadır. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde fakirlik tespiti ve gelir testlerine göre internetten aldığı başvurulara değerlendiren devlet yüzbinlerce öğrenciye binlerce lira yardım vermektedir.

Eğitim ve öğretim desteği 2017 takvimine göre başvurular çarşamba gününe kadar devam etmektedir. 15 Eylül tarihinde sonuçların açıklanmasıyla bir hafta içinde kesin kayıtların başlaması söz konusu olacaktır. Ardından 25 Eylül tarihinde ek yerleştirme sonuçlarının ilanı ve ay sonunda yerleştirmelerin gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Eğitim ve öğretim desteği alarak özel okullara yerleşme imkanı alan öğrenciler ayrıca gösterdikleri başarıya göre okullarından burs da elde etmektedir. Böylece okula kayıt maliyetleri iyice düşmektedir. Aileler de bu durumdan memnun olmaktadır.

Eğitim ve öğretimde kalitenin artması, donanımlı eğitimin verilmesi ve öğrencilerin geleceğe hazırlanmasında uzun vadeli yatırımların gerçekleşmesi bu şekilde desteklerle sağlanmaktadır. Desteklerin sürmesi de öğrencilerin kademeleri ve derecelerini bitirene kadar devam etmektedir. Bir lise öğrencisi dört yıl boyunca devlet desteği alarak eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Eğitim bir ülkenin kalkınmasında ve gelişiminde en önemli unsurdur. Bu nedenle eğitime verilen desteklerin ve ailelerle birlikte öğrencilere verilen maddi desteklerin değeri çok büyüktür. Bu desteğin kazanca dönüşmesi gerekir.

Eğitim ve Öğretim Desteği Ek Yerleştirme 2017 Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz