Edison’un Başarılı Olmasını Neye Bağlıyorsunuz

edison ile ilgili görsel sonucu

Her insan bu hayatta başarılı olmayı hayal eder. Başarılı olmayı hayal ederken, eski zamanlardan bu yana ilgilendiği alan ile ilgili başarı sağlamış kişiler örnek alınır. Bu kişilerden bir tanesi Edison’dur. Edison hayatımıza yeni bir buluş getirmiş ve insan hayatının değişimine olan etkisi oldukça büyük olmuştur. Peki Edison’un başarılı olmasındaki en büyük etken ne olmuştur? Edison başarıya ulaşmak için nasıl bir yol izlemiştir? Sizler de bu soruların cevabını bilirseniz, hayatınızda başarılı olmak için ne yapmanız gerektiği konusunda fikir almış olursunuz.

edison ile ilgili görsel sonucu

Edison bildiğimiz üzere ampulü icat etmiştir. Fakat elbette ki ampul icat etmek istemiş ve hemen elde etmiş değildir. Çok fazla aşamadan geçtiği bilinen Edison’un başarılı olmasındaki en önemli etken azmi olmuştur. Etrafındakilere neler yapmak istediğinden bahsettiği zaman kimi insanlar gülmüş, kimi insanlar ise yapmasının mümkün olmayacağından bahsetmiştir. Fakat bu durum onu daha da hırslandırmış çünkü başaracağına inanmıştır. Bu yüzden bir işte başarılı olmak için öncelikle o işte başarılı olmayı istememiz ve kendimize inanmamız gerekmektedir. Aksi durumda ne yaparsak yapalım bir işte başarılı olmamız pek de mümkün olmayacaktır.

Edison ampul icat etmek isterken çok fazla sayıda denemeler yapmış ve hepsinde de başarısız olmuştur. Fakat bu durum onun başarılı olma isteğinden vazgeçmesine etken olmamıştır. Sizler de hayatınızda başarısız olduğunuz zaman vazgeçmemeli, tüm zorluklara rağmen yola devam etmelisiniz.

Edison’un Başarılı Olmasını Neye Bağlıyorsunuz Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.