Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2022

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (E-Okul VBS)

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, E Okul VBS Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen e-okul sistemi gerek öğrenciler gerek öğretmenler gerekse veliler için çok büyük bir kolaylık. Artık ne not girmek için not defterlerine  ne de girilen notları öğrenmek için veli toplantısı ve karnelere ihtiyaç var. Öğretmenler sınav yapacakları tarihleri e-okul sistemi üzerinden öğrenci ve velilerine duyuruyor. Ardından da notları yine e-okul sistemi üzerinden velilere ve öğrencilere açıklıyor. Hal böyle olunca velinin, çocuğunun notunu öğrenmek için veli toplantısını beklemesine gerek kalmıyor. Ayrıca veli bu sistem üzerinden çocuğunun ödev takibini yapabiliyorken devamsızlığını da öğrenebiliyor.

E-Okul hizmetinin, öğretmenler ve idareciler için sağladığı faydalar oldukça fazladır. Ama bu sistem sadece öğretmen ve idareciler için değil, onlarla birlikte veli ve öğrenciler için de son derece kolaylık sağlamaktadır. Veliler, E-Okul sisteminde yer alan veli bilgilendirme sistemi ile öğrencileri ile ilgili pek çok bilgiye kolaylıkla ulaşabilmektedir. Öğretmenler ve idareciler kanalıyla sisteme girilen bilgiler, veli bilgilendirme sistemi ile velilerin hizmetine sunulmuştur.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İçin Tıklayın

 E-Okul VBS‘ye ulaşmak isteyenlerin eokul.meb.gov.tr adresine girerek alt kısımda yer alan veli bilgilendirme sistemi linkine tıklamaları gerekmektedir. Öğrenci bilgilerine ulaşabilmek için  öğrencinin  T.C. Kimlik Numarası ve Okul Numarası yazılarak giriş yapılması gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra veliler, çocuklarının devamsızlığının kaç gün olduğunu, sınav ve ödevlerin tarihlerini ve bunlardan alınan notları sistem üzerinden görebilmektedirler.

Günümüzde çoğu velinin çalıştığı düşünüldüğünde bu sistem hem zaman hem de emek açısından velilere çok büyük kolaylık sağlamaktadır.  Şüphesiz ki çocuklarının devamsızlıklarını anında görebilmek, alınan notları bilgisayardan takip edebilmek tüm velileri memnun etmektedir. Veliler ayrıca çocuklarının okudukları kitapları da bu sistem üzerinden takip edebilmektedirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz