Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2020

E-Okul Öğretmen Girişi

E okul öğretmen, MEB e okul öğretmen girişi

Okullar açılıyor. Öğrenciler, kayıtlar, hazırlıklar derken bu sistemin olmazsa olmazları olan öğretmenleri de unutmamak gerek. Okula hazırlık döneminde en az öğrenciler kadar telaş ve hazırlık içinde olan öğretmenler yıl içerisinde kullanacakları dokümanları evrakları hazırlamaya başladılar bile. Yalnız her alanda olduğu gibi gelişen teknoloji onların işlerini de bir nebze olsun kolaylaştırdı. Eskiden not defteriydi, öğrenci fotoğraf listesiydi, öğrenci dosyasıydı uğraşan öğretmenler artık bunların hiçbirine gerek duymuyor. Milli Eğitim Bakanlığının hazırlayıp hizmete sunduğu e-okul sistemi, öğrencilerin işlerini kolaylaştırdığı gibi öğretmenlerin de iş yükünü hafifletiyor, öğretmenlerimizin bir sürü evrakla uğraşmasına gerek kalmıyor. E okul yönetim bilgi sistemi diğer bir deyişle e okul öğretmen girişi bu işi hallediyor.

eokul

Öğretmenlerin e-okul sistemine girmek için kullandıkları kullanıcı adı ve giriş şifresi her öğretmene kadrosunun bulunduğu okul yönetimi tarafından tanımlanıyor. Öğretmenler bu şifre ve kullanıcı adı ile sisteme girdiklerinde yine kendilerine tanımlanmış olan sınıf ve öğrencilerin bilgilerini görebiliyor ve  bununla birlikte yetki alanları dahilinde sisteme bilgi ekleyebiliyor. Ders notu, performans ve proje ödevleri, ödev konuları gibi sisteme yeni bir bilgi eklemek isteyen öğretmenlerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise not ve bilgileri zamanında girebilmek. Çünkü sisteme geriye dönük bilgi eklenemiyor. Üzerinden zaöan geçtikten sonra sistem geriye dönük bilgi işlemini otomatik olarak engelliyor.

E Okul Öğretmen Girişi İçin Tıklayın

Hayatımızın her anını olduğu gibi öğretmenlerin işlerini de kolaylaştıran internet, bu noktada da bir nimet olarak karşımızda durmaktadır. Yıl boyunca öğrenci bilgilerini tek tek e-okula giren öğretmenler sene sonu geldiğinde de hiç zorlanmadan karne işlemlerini yine e-okul üzerinden yapabilmektedirler. Öğrenci devamsızlıkları, öğrenci notları, öğretmen görüşleri hepsi e-okul üzerinden girilen bilgilerdir. Yıl sonunda öğretmen ve idarecilere düşen görev ise tek bir tuşa basarak bu karneleri yazdırmaktır. Ancak zamanında öğretmenler ve idareciler tarafından girilmemiş ya da yanlış girilmiş bilgiler yıl sonunda çok ciddi sorunlara yol açabilir.

E Okul Öğretmen Girişi İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz