Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Haziran 2021

e Okul Nedir, Ne İşe Yarar?

e Okul, öğretmenlerin yönetimi altında öğrencilerin (veya “öğrencilerin”) öğretim için öğrenme ortamları ve öğrenme ortamları sağlamak üzere tasarlanmış bir kurumdur. Çoğu ülkede örgün eğitim sistemi vardır ve bu zorunludur. Bu sistemlerde öğrenciler bir dizi okulda ilerleme kaydederler. Bu okulların isimleri ülkeye göre değişir (aşağıdaki Bölgesel bölümde tartışılmıştır) ancak genellikle küçük çocuklar için ilkokul ve ilkokulu bitiren gençler için ortaokul bulunmaktadır. Yüksek öğretimin öğretildiği bir kuruluşa genellikle bir üniversite üniversitesi veya üniversitesi denir. Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde okulların not çizelgeleri ve devamsızlık kayıtları e okul veli bilgilendirme sisteminde tutulur.

eokulBu temel okullara ek olarak, belirli bir ülkedeki öğrenciler ilk ve orta öğretime başlamadan önce ve sonra okullara da katılabilir. Anaokulu veya okul öncesi okul, çok küçük yaştaki çocuklara (genellikle 3-5 yaş arası) biraz eğitim verir. Ortaokuldan sonra üniversite, meslek okulu, kolej veya seminer dersi verilebilir. Bir okul, ekonomi okulu veya bir dans okulu gibi belirli bir alana ayrılmış olabilir. Alternatif okullar, geleneksel olmayan müfredat ve yöntemler sağlayabilir.

Özel okullar olarak adlandırılan devlet dışı okullar da vardır. Hükümetin yeterli veya özel eğitimi sağlamadığı durumlarda özel okullara ihtiyaç duyulabilir. Diğer özel okullar da Hıristiyan okullar, hawzas, yeshivas ve diğerleri gibi dini olabilir; Veya daha yüksek bir eğitim standartına sahip olan veya diğer kişisel başarıları teşvik etmeye çalışan okullar. Yetişkinler için okullar, kurumsal eğitim, askeri eğitim ve öğretim ve işletme okulları kurumlarını içerir. e-Okul VBS hakkında daha detaylı bilgiler için bağlantıya tıklayarak araştırabilirsiniz.

Evde eğitim ve çevrimiçi okullarda, öğretim ve öğrenim geleneksel bir okul binasının dışında yapılır. Okullar, genel olarak, bölüm içi, küçük öğrenme toplulukları, akademiler, entegre ve okul içinde okullar gibi çeşitli farklı organizasyon modellerinde düzenlenir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz