Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Nisan 2021

“E – hasta” Ne Demektir?

Bu yazımızda “E – hasta” ne demektir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günümüzde sağlık hizmetleri oldukça gelişmiştir. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle biyoloji alanında da yaşanan gelişmeler sağlık alanına doğrudan yansımıştır. Böylece yeni tedavi yöntemleri bulunmuştur. İnsanların hayatta kalma süreleri uzamıştır. Hastanelerde bununla beraber otomasyon olarak da teknolojiden yararlanılmaktadır.

Ayrıca bir de e – hasta tabiri kullanılmaktadır. Bu da internetin yayılmasıyla insanların internet üzerinden sağlık sorunlarını araştırarak kendi doktorları olmalarıdır. Bu da insanların yalan yanlış bilgilerle hareket etmesine neden olmaktadır. Bunun sonucunda da insanlar yanlış tedavi ve teşhis nedeniyle daha ciddi hastalıklara maruz kalmaktadır. İnternete sağlık konusunda güvenmek çok zordur. Her yazılan bilgiye inanmamak gerekir. E – hasta olmak iyi bir şey değildir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Çok iyiymiş ???

 2. Nur gül dedi ki:

  Emenize tebrikler ederim

 3. berrin dedi ki:

  valla özlem hanım bu yorumunuz ödevimi kurtardı sağ olun

  1. sema dedi ki:

   e hasta nedir kısaca bilgi için teşekkürler.

 4. Anonim dedi ki:

  ehasta nin anlami yani ne demek”

 5. özlem dedi ki:

  E- Hasta; Hastalığının şifası için doktora başvurmak yerine şifayı internette araştıran ve yalan yanlış bilgiler edinen kimselere verilen addır. Bu çok yanlış bir davranıştır hastalığımızın çaresini doktorlarda ve hastanede aramalıyız.

  1. AYLİN dedi ki:

   Çok başarılıyım bu konuda

   1. Anonim dedi ki:

    yaw hehe başarıymıs

  2. Anonim dedi ki:

   Gerçekten mi??

Yorum Yaz