Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2021

E Harfiyle Başlayan Şehirler İller

Bu yazımızda E harfiyle başlayan şehirler iller kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Şehir, tarih boyunca insanların yoğun olarak yaşadığı, temel ihtiyaçlarının karşılanmasında merkez teşkil eden ve medeniyet kurucu unsurlar olarak inşa edilen beldelerdir. Şehirlerde hayat, insanların ihtiyaçları doğrultusunda gelişirken, tarihi devamlılık ve coğrafi uyumluluk da bu şekilde oluşur.

Şehirler, sanayi, ticaret, bilim, teknik, sanat, turizm, kültür faaliyetlerinin yapıldığı merkezi beldeler olarak günümüze kadar ulaşan en kadim yerleşim yerleridir. Alt yapı ve üst yapı olarak gelişmiş, hizmet alanlarının yaygın olduğu yerlerdir.

Şehir kurulur. Şehir kurmak için tecrübe ve tarihi şuur gerekir. Bu iki unsur coğrafik şartlarla uyumluluk gösterdiğinde mimari açıdan inşa tamamlanmış ve kültür yerleşik hale gelmiş olur. Şehir kurarken çevre ve insan ilişkisinin devamlılığı önemlidir.

E harfiyle başlayan şehirler iller şu şekildedir:

*Edirne

*Elazığ

*Erzincan

*Erzurum

*Eskişehir

*Eagle

*Earlton

*Eastland

*Easten

*Eboy

*Eday

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Eylül dedi ki:

    valla tam istediğim gibi olmuş beğendim kim yapmışsa yani güzel

  2. Sıla dedi ki:

    selamun aleyküm siteniz vallaha dikkat çekici, ödevim için kopyaladım, benim adım Sıla, ben E Harfiyle Başlayan Şehirler İller yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

  3. begüm dedi ki:

    e harfi ile başlayan şehirler kısa ve aynı zamanda çok da faydalı bir şekilde anlatılmış ayrıca tüm dünyadaki şehirleri yazmanız büyük bir genel kültür hazinesi olmuş :)

Yorum Yaz