Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2021

E Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda E harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hayvan türleri, milyonlarcadır. Çünkü türler nesilleri devam ettirebildikleri sürece verimli döller aktararak tür farklılaşması yaşarlar. Biyoçeşitlilik bununla beraber coğrafik şartlara göre de değişir. İklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsü ekosistemler içinde genlerin de farklılaşmasına neden olur. Bu çevresel bir kalıtımdır.

 

E harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Engerek yılanı: Engerekgiller familyasındandır. Zehirli yılanlara verilen isimdir. Genelde çöl ortamında yaşarlar. Uzun, kıvrık ve içi boş iki adet zehirli dişleri bulunur. Başları üçgen şeklindedir. Kuyrukları küttür. Koyu kahverengi olarak bulunurlar.

 

Eşek: Atgillerdendir. Evcilleştirilmiştir. Kulakları uzun, iri gözlü, dişleri uzun yük hayvanı olarak kullanılan bir hayvandır. Kısa boylu, yüksekliği ortalama olan bir hayvandır. Kısa tüylü, kısa kuyrukludur. Baş bölgesinde saçları bulunur. Yaklaşık otuz beş yıl yaşarlar.

 

Eşek arısı: Yaban arısı cinsindendir. Türkiye’de sarıca olarak bilinir. Avrupa’daki tesmiyesi eşek arısıdır. Kızılımsı, sarı ve siyah bir gövdesi vardır. Yuvalarını ağaç kovuklarına yaparlar. İğneleri zehirlidir. Eşek arıları bal yapmazlar. Etçil olarak yaşarlar.

 

Eğrez balığı: Sazangillerdendir. Tatlı su balığıdır. Irmakların denize akan kısımlarında yaşamayı tercih ederler. Tuzsuz yerlerde yaşarlar. Böcek ve küçük omurgasızları yiyerek beslenirler.

 

Elöpen kertenkele: Sürüngendir. İri siyah gözleri vardır. Yaklaşık on beş santimetre boylarında ve kuyruğu en fazla sekiz santimetredir. Vücudu kahverengi beneklerle doludur. Sırtında tırtıklı bir yapı vardır. Dört ayağında üçer parmak bulunur. Tırnaklı ayak yapısı vardır.

 

E Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. AMGAJWPJ dedi ki:

  ÇOK KÖTÜ, ÇOK KISA

 2. akif güntekin dedi ki:

  gereğinden fazla işime yaradı tam istediğim gibi sağ olun süpersiniz.

 3. hüsna dedi ki:

  Emeği geçenlerin eline sağlık E ile başlayan hayvanlar kısa olduğu için beğendim, okulda en çalışkan benim çünkü hep doğru yerlerden araştırma yapıyorum. Ha bir de ejderha diyenler var, ejderha hayvan olarak kabul edilmez. Çünkü gerçek varlığı bile kabul edilmiyor, efsane o.

 4. nisanur yılmaz dedi ki:

  ÇOK GARIPMIŞ

 5. Anonim dedi ki:

  iyi ozaman bende oynuyorum tatlım

 6. emine dedi ki:

  İsim şehir hayvan oyunu bir tek biz mi oynuyoruz derste e harfi ile başlayan hayvan araştırıyorum.

  1. melis dedi ki:

   oldukça işime yaradı hazırlayanın ellerine sağlık güzel olmuş

Yorum Yaz