Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Eylül 2020

E-Devletin Oluşturulma Amacı Nedir?

Aşağıda e-devletin oluşturulma amacı nedir kısaca olarak ele alacağız.

E-devlet, elektronik olarak hizmetlerin gerçekleşmesi için kurulmuştur. İnternetin ve internete ulaşım araçlarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması bazı hizmetlerin interaktif olarak daha kolay ve çabuk bir şekilde internetten verilmesini gündeme getirmiştir.

Evrak takibi, teslimi ve kişisel alanların oluşturulması için e-devlet sistemi kurulmuştur. Böylece bürokrasideki durağanlığın da biraz olsun önüne geçilmesi amaçlanmıştır. İnsanların istedikleri bilgiye ücretsiz ve hemen ulaşmaları, interneti etkin olarak kullanmaları da sistemin getirileri arasında bulunmaktadır. E-devlet sistemi günümüzde geliştirilmeye devam etmektedir. Bu gelişmeler sürekli olarak yapıcı şekilde gerçekleşmektedir. E-devlet sistemi çok kullanışlı bir sistem olarak hemen her ihtiyacı karşılayacak seviyede kullanılmaya başlanacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derin dedi ki:

    E-devletin oluşturulma amacı ne bilmiyorum ama ben ilk kez soy ağacıma bakmak için girdim bence en az ülkemizin yarısı da bu yüzden e devlet sistemine girdi günlerce boşuna kullanılamaz hale gelmezdi yoksa site :)

Yorum Yaz