Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Düşman Kapımızdadır Sözünün Anlamı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Düşman Kapımızdadır Sözünün Anlamı

Bu sayfamızda size “düşmen kapımızdadır” sözünün anlamı ile bilgi vermeye çalışacağız. Peki, düşman kapımızdadır ne demektir, bu söz ile anlatılmak istenen nedir?

Gerek bireysel olarak insanların gerekse toplumların yaşadıkları zaman dilimi içinde birtakım düşmanları olabilir. Bu düşmanlık bazen zararsızken bazen de çok tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Ancak her ne şekilde olursa olsun kişinin düşmanlarına karşı her zaman tetikte olması gerekmektedir. Çünkü düşmanlar bize zarar verebilmek için genellikle kapımıza kadar yaklaşır yani her zaman bizim çok yakınımızdadır. Kişi bu sebeple düşmanının hiçbir zaman uzaklarda aramamalı her zaman yakınlarına bakmalıdır.

Bu söze başka bir açıdan bakıldığında ise bir insana zarar vermek isteyen kişilerin en başında yakınlarının, eş-dost ve akrabalarının geldiği anlaşılabilir. Yakınımızda bulunan insanlar gerek fesatlık gerekse çekememezlik gibi sebeplerle birbirlerinin kuyusunu kazmaya çalışmaktadır. Bu nedenle kişi düşmanlarına karşı her zaman dikkatli olmalı ancak bunu yaparken de kendisine zarar verecek kişilerin her zaman çok yakınında bulunacağını unutmamalıdır.

Düşman Kapımızdadır Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781