Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2021

Dünya’nın Hareketinin Mevsimlerin Oluşmasına Etkisi Var Mıdır

Evren, milyonlarca yıl öncesinde Allah tarafından yaratılmıştır. Allah’ın yarattığı evrenin içerisinde milyonlarca, hatta belki de milyarlarca varlık ve cisim, birbiriyle harmoni içerisinde varlığını sürdürmektedir. Evrende kurulu düzen, insan aklının hayal edemeyeceği kadar mükemmel bir düzendir. Düşünüldüğü zaman, eskiden insanların bilmediği birçok şeyi, bugün bilim sayesinde keşfettik. Örneğin bir metali, eski insanlar sadece bir metal olarak görürken, biz onla yaptığımız incelemeler sonucunda atomlarına kadar, atomlarının içerisindeki proton, elektronlarına kadar bilebilir hale geldik. Bu bilgiler ışığında düşündüğümüz zaman, evrende daha bilmediğimiz milyonlarca bilgi olduğunu varsayabiliriz.

Tabii ki bu mükemmel düzen içerisindeki bir şeyin hareketinin, bir başka şeyi etkilemesinin mümkün olmadığını söylemek ahmaklık olarak değerlendirilebilir. Bu yüzden, Dünyanın hareketinin mevsimlerin oluşmasına etkisi var mıdır sorusuna kesinlikle evet cevabını verebiliriz. Dünyanın hareketinin mevsimlerin oluşmasına etkisi vardır. Eğer siz de bu konuyu merak ediyor ve bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmayı istiyorsanız, sizler için hazırladığımız bu yazıyı okuduktan sonra bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dünya kendi etrafında ve güneşin etrafında bir dönüş sağlar. Kendi etrafında dönmesi sonucunda gece ve gündüz, güneş etrafında dönmesi sonucunda ise mevsimler oluşur. Güneş ışıkları, en fazla dik açıyla geldikleri yeri ısıtırlar. Dünya, Güneşin etrafında döndüğü süre boyunca, Güneş ışıklarının dik geldiği bölgeler sürekli olarak değişir. Bu sebepten dolayı Güneş ışığının daha dik açıyla düştüğü yerlerde yaz, öteki bölgelerde ise kış mevsimi yaşanır. Yani eğer Dünya hareket etmeseydi, farklı mevsimlerin oluşmasından da söz edemiyor olurduk.

Dünya’nın Hareketinin Mevsimlerin Oluşmasına Etkisi Var Mıdır Adlı Yazımızla İlgili Yorumlarınızı Yorum Kısmından Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Cansu dedi ki:

    Kısaltarak yazabilirsin. Yada ecenin dediğini yap.

    1. ece dedi ki:

      okuyupta yz o zaman

Yorum Yaz