Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ocak 2021

Dünya Üzerinde Kaç Okyanus Vardır ve Adları Nelerdir?

Aşağıda dünya üzerinde kaç okyanus vardır ve adları nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Dünyanın dörtte biri kara, dörtte üçü sulardan oluşmaktadır. Dünya üzerinde karalar arasında ve kıtalar arasında sular da bulunmaktadır. Karalar üzerinde de bulan sular, su kaynaklarını da oluşturmaktadır. Göller, akarsular, denizler ve okyanuslar dünya sularını oluşturur. Dünyada %1 oranında tatlı su kaynağı bulunmaktadır.

Dünya üzerinde bulunan okyanuslar, Büyük Okyanus, Atlas Okyanusu, Hint Okyanusu, Güney Okyanusu, Arktik Okyanusu şeklindedir. Okyanuslar kıtaları birbirinden ayırmaktadır. Okyanuslar tuzlu su kaynakları olarak bilinir. Okyanuslar geniş su kaynakları olarak kıtaların üzerinde bulunduğu sulardır. Dünyamızda beş tane okyanus bulunmaktadır. Diğer sular geniş denizleri oluşturmaktadır. Okyanuslar geniş sulardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ezgi dedi ki:

    merhaba arkadaşlar bu bilgi harbiden ilgi uyandırıcı, öğretmen beğendi Dünya Üzerinde Kaç Okyanus Vardır ve Adları Nelerdir? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

  2. hasret dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Dünya Üzerinde Kaç Okyanus Vardır ve Adları Nelerdir? mükemmel olmuş, bu arada Gümüşhane güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

Yorum Yaz