Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dünya Turizm Günü İle İlgili Yazı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Dünya Turizm Günü İle İlgili Yazı

Dünya turizm günü hakkında bilgi, dünya turizm günü ile ilgili yazılar

Dünya Turizm Günü

(27 Eylül)

Birleşmiş Milletler tarafından alınan karar doğrultusunda her yıl 27 Eylül günü Dünya Turizm Günü olarak kutlanmaktadır. Bu günün kutlanması Dünya Turizm Örgütü (WTO)’nun isteği üzerine gerçekleşmiştir. Amaç dünyada turizmi geliştirmek ve canlandırmaktır.

Ülkemizdeki turizmcilerin yıllardır hayalini kurmuş olduğu turizmin on iki aya yayılması durumu günümüzde gerçekleşmiş bulunmaktadır. Türkiye artık dört mevsim turizm faaliyetlerinin aktif olarak yapılabildiği bir ülkedir. Bu Türkiye turizmi açısından çok önemli bir gelişmedir. Özellikle güney bölgelerindeki tesisler yılın her ayında kapılarını açık tutabilmektedir. Geçmiş yıllarda turizm sezonu 24 hafta iken günümüzde bu rakam 40 haftaya kadar çıkmıştır.

Türkiye’nin dört mevsim boyunca turizmin canlı olduğu bir ülke olmasında bazı etkenler vardır. Bu etkenlerden ilki zaman zaman eleştirilse de her şey dahil sistemi olmuştur. Aldığı hizmetin bedelini toplu olarak ödeyen ve hesapta sürprizle karşılaşmak istemeyen turistler bu sistemin işlediği tesisleri tercih etmektedir. İkinci bir etken ise kış aylarında ülkemize yapılan ucuz alış veriş turlarıdır.

Oldukça uygun her şey dahil ve tur paketlerinden, geceliği yüzlerce dolarları bulan tesislere kadar pek çok işletmeye sahip olan Türkiye’de bu durum turizm açısından ne kadar geniş bir yelpazeye sahip olduğumuzu göstermektedir. Ve bilinmektedir ki Türkiye henüz potansiyelinin çok az bir kısmını kullanarak bu başarıya sahip olmuştur.

Dünya turizm günü ile ilgili yazı hakkında yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781