Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Dünya Tasarruf Günü İle İlgili Yazı (31 Ekim)

Bu yazımızda dünya tasarruf günü ile ilgili yazı (31 Ekim) kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Tasarruf, kullanım hakkını elinde bulundurmak demektir. Bu hakkın doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Tasarruf en çok doğal kaynakların kullanımında ve ekonomik anlamdaki harcamalarda gündeme gelmektedir.

Tasarruf etmek bireysel bir faaliyet olarak toplumsa etkisi olan bir iştir. Özellikle küresel boyutta çevre sorunlarının ve kirliliklerinin azaltılması konusunda tasarruf bireysel ve toplumsal olarak gerçekleştirilebilen en kolay ve kısa icraattır.

Tasarruf etmekle birlikte, dünya enerji kaynaklarının kullanımının düzenlenmesi, çevre sorunlarının azaltılması, kirliliklerinin yok edilmesi engellenmektedir. Enerji kaynaklarının maliyetini azaltmak, ekonomik değerini korumak tasarrufla mümkündür.

Bu nedenle tasarruf her bireyin kendi başına yapabileceği, çözümün bir parçası olacağı konudur. Tasarruf bilincinin kazanılması sayesinde dünya yaşanabilir bir yer olmaya devam edecektir.

Dünya Tasarruf Günü bu bakımdan farkındalık oluşturmak için çok değerli ve önemlidir. Dünya genelinde tasarruf farkındalığının oluşması, dünya kaynaklarının doğru ve düzenli kullanılmasıyla dünyanın daha az zararla varlığını koruması şeklinde sonuçlanır.

Tasarruf bir eğitim ve öğretimin getirisidir. Bu yüzden eğitim ve öğretim politikaları, programları, müfredatları yenilenmelidir. Bilinçlenme ancak eğitim aracıyla gerçekleşecektir. Tasarruf kavramının en erken seviyede öğrenilmesi, kalıcı bir etki oluşturacaktır.

Dünya Tasarruf Günü’nün bütün sosyal alanlarda ve platformlarda kutlanması, anılması ve anlamlandırılması gerekir. Böylece küresel bir bilinçlenme gerçekleşecektir. Tasarruf, zengin olmanın en kısa yoludur.

Dünya Tasarruf Günü İle İlgili Yazı (31 Ekim) Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Öznur dedi ki:

    Bu konuda tasarruflu olmanın faydaları açık, kısa ve aynı zamanda özet bir şekilde anlatılmış bence faydalı ve güzel bir konu anlatımı olmuş. Ödev sorularımı bu yazıyla cevapladım.

Yorum Yaz