Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dünya İnsan Hakları Günü İle İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Dünya İnsan Hakları Günü İle İlgili Kompozisyon

Dünya İnsan Hakları Günü Kompozisyon, Dünya İnsan Hakları Günü İle İlgili Kompozisyon

Dünya İnsan Hakları Günü

İnsanlar arasında ırka, dine , cinsiyete bakmadan tüm insanların eşit şartlar altında sahip olduğu haklara insan hakları adı verilir. İnsan hakları biz insanların evrende eşit şartlarda yaşamımızı ve kişisel özgürlüklerimize dokunulmadan hayatımızı devam ettirebilmemizi sağlar. İnsan hakları sayesinde kişi kendi tercihleri ile yaşar. Bu tercihlerinden dolayı dışlanmaz, yaptırıma ve zorlamaya uğramaz. Tüm dünyada insanların başka insanlara hükmetmesi onları zorlamalarla sindirmeye çalışması insan onuruna yakışmayacak kötü bir davranıştır.

Dünyada insanları olduğu gibi kabul etmeyi hedefleyen insan hakları ilk kez İngiltere’de ortaya atılmıştır. 1789 Fransız İhtilali ile tüm dünyaya yayılan insan hakları kısa sürede pek çok ülkede kabul görmüştür.

Ardından Atlantik Beyannamesi Cumhurbaşkanı Roosvelt ile İngiliz Başkanı Churcill tarafından imzalanarak insan hakları genişletilmeye çalışılmıştır. Bu beyanname ile tüm insanlar ırk, din, dil ayrımı yapılmaksızın eşit kabul edilmiş ve bu durum yasa ile güvence altına alınmıştır. Bundan sonra ise . 10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından otuz maddeden oluşan “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi” ilan edilmiştir.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Hakkında Kompozisyon İle İlgili Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. seda dedi ki:

    gerçekten doğruysa ödevimi yapıcam yaaaa:)

  2. başak koyun dedi ki:

    bu doğrumu

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781