Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Dünya Çocuk Günü İle İlgili Yazı

Dünya Çocuk Günü ile ilgili yazı, Dünya Çocuk Günü hakkında yazı

Dünya Çocuk Günü

Hepimiz bugünün küçükleri yarının büyükleriyiz. Çok değil kısa bir süre sonra hepimiz büyüyecek ve bu vatana faydalı işler yapacağız. Hepimizin bir mesleği, bu ülkeyi güzel yarınlara ulaştırmak için birer mesleği olacak. Bizler geleceğin doktorları, öğretmenleri, mühendisleri olacağız.

Annelerimiz biz henüz küçük olduğumuz için temel ihtiyaçlarımızı karşılar, babamız ise dışarıdaki ihtiyaçlarımızı giderir. Annesi babası olmayan çocuklara yurdumuzda Çocuk Esirgeme Kurumu bakar. Korunmaya muhtaç çocuklara devlet tarafından el uzatılması çok büyük bir gerekliliktir.

Bir ülkenin çocukları o ülkenin mirasçılarıdır. Bu nedenle çocuklarınıza nasıl davranır, onları nasıl yetiştirirseniz geleceğinizi de o insanlara emanet edersiniz. Çocuklar dünyanın en önemli varlıklarıdır. Atatürk Cumhuriyet döneminde çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi için birtakım önlemler almıştır. Çocuklar sağlık, eğitim ve öğretim bakımından en iyi şekilde yetiştirilmeye çalışılmıştır.

Gelecek çocukların elindedir. Bir çocuğun mutlu ve başarılı olmasının en öncelikli koşulu sevilmesi ve kendini güvende hissetmesidir. Gerek anne ve babası gerekse çevresindeki kişiler tarafından sevilen çocuklar ilerleyen yıllarda daha başarılı işlere imza atar. Bu nedenle tüm çocuklar sevilmeli ve bu sevgi onlara en doğru şekilde hissettirilmelidir. Çocuklar çok değerlidir, onları incitmemek gerekir.

Dünya Çocuk Günü İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Çok işime yaradı sagolun

 2. yorumun adi ya dedi ki:

  Hic begenmedim birazda isime yaradi az ya bu kadar olmaz yariya kadar yazmissiniz ya boyle yok ya dunyada

 3. Nihal dedi ki:

  Çok güzel ya Dünya Çocuk Günü konulu yazı yazmam gerekiyordu şükür bitiyor.

 4. prenses nur dedi ki:

  çok güzel herkese tavsiye ederim. kısa ama olsun yinede güzel….

 5. mahmut dedi ki:

  orda annelerinin bizi sevdgi yazıyo annem beni
  dövüyo bilgisayar oynuyo sanıyo inanmıyo bu ev posda ablamın arkadaşının allah annem geliyo neyse kapatayım bana ulaşmayın ev posta benim değil

 6. beyza dedi ki:

  bncede cok güzel bn de cocuğum ve annem babam bni hiç incitmez ve bn, çok severler

 7. ferhat gecen dedi ki:

  çok güzel bir yazı tavsiyem benim size

Yorum Yaz