Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Dünya Ahiretin Tarlasıdır Ne Demek

Dünyada bir çok duygu, inanç ve fikirler bulunmaktadır. Allah Ankebut suresinde “Bir dünya hayatı bir oyun ve oyalanmadan başka bir şey değildir. Asıl hayata mahzar olan ise ahiret yurdudur.” buyurmuştur.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) de “Dünya ahiretin tarlasıdır, ebedi kalacakmış gibi dünyaya hemen ölecekmiş gibi ahirete hazırlık yapın.” hadisini buyurmuştur.

Peygamber Efendimiz “Dünya ahiretin tarlasıdır” derken aslında bir mesaj vermek isteyerek çok doğru bir şey söylemiştir. Çünkü insanlar bu dünyada yaşarlar, çalışırlar; günahı da sevabı da bu dünyada işlerler. Bu günahlar ya da sevaplar insanların amel defterine yazılır ve insanlar öldüğünde de işlediği günahlara ve sevaplara göre ahirette bir hayat yaşar. Çünkü ahiret hayatı ebedidir. Oradan başka bir dünya yoktur. Bu nedenle de bu dünya da iyi ve kötü ne yaparsak ahiret hayatımızı şekillendirecektir.

Kısacası; düşüncelerimiz, yaptığımız işler bizim ahiretimize aslında ektiğimiz tohumlardır ve ahirete gittiğimizde ektiklerimizi de biçeceğiz.

Dünya Ahiretin Tarlasıdır İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Yorum Kısmından Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ade dedi ki:

  emeğinize ve yüreğinize sağlık oldukça işime yaradı, ödevimde kullandım sağ olun.

 2. Muhammed ali dedi ki:

  Çok sağolun çok iyi anlatmışsınız ödevimi bununla yaptım

 3. Ali dedi ki:

  teşekkürler ödevim için işime yaradı yazanların eline sağlık mükemmelsiniz.

 4. rhnau dedi ki:

  çok kısaydı

Yorum Yaz