Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dövme Yaptırmanın Zararları Nelerdir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Dövme Yaptırmanın Zararları Nelerdir

Dövme Yaptırmak Zararlı mıdır, Dövme Yaptırmanın Zararları Nelerdir

Viral Hepatitle Savaşım Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık, hijyenik olmayan, kirli-mikroplu malzemelerle yapılan dövmelerin ve piercing uygulamalarının Hepatit-B hastalığına sebep olduğunu açıkladı. Balık, viral hepatit hastalığının yurdumuzda en sık görülen bulaşıcı hastalıklardan bir tanesi olduğunu söyledi.

Uzmanlar bu hastalıkların siroz aşamasında tedavinin mümkün olmadığını ve hastanın iyileşebilmesinin sadece karaciğer nakli ile mümkün olabileceği konusunda vatandaşları uyarıyorlar. Hepatit B ve Hepatit C virüsleri genel hijyen kurallarına uymamaktan bulaşıyor. En büyük bulaşma riski çok eşli cinsel yaşam. Fuhuşla uğraşanlar en büyük risk faktörünü taşıyor. Bu hastalık AİDS’e göre yüz kat daha bulaşıcı olarak biliniyor. Günlük hayatımızda kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde temizlenmeyen veya değiştirilmeyen ürünler hastalığın bulaşmasına sebep oluyor. Dövme yaptırmak da bunlardan bir tanesi.

Viral Hepatitle Savaşım Derneğinin hepatit hastalığı ve hastalığın ile ilgili olarak halkı eğitmeyi amaçlayan kampanyaları doğrultusunda tüm Türkiye’yi dolaşan eğitim otobüsünde hepatit testi ve aşıları ücretsiz olarak uygulanıyor. Bu proje sayesinde günümüzde hepatit hasatlığının oranında on yıl öncesine göre düşme görülüyor.

Dövme Yaptırmanın Tehlikeleri Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781