Dostluk Konulu Kompozisyon

Dostluk ne demektir? Dostluk kavramı niçin önemlidir? Dostluk kavramının geliştirilebilmesi için yapılması gerekenler nelerdir? Dostluk hangi davranışları ve tutumları gerektirir? Bu ve bu gibi soruların cevaplarına ulaşmak ya da dostluk kavramı ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak isteğindeyseniz, sizler için yayımlamış olduğumuz bu Dostluk Konulu Kompozisyon adlı çalışmamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

İnsanlar yaşamları boyunca birbirleri ile iletişim halinde olmaya ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden bir insan hayatı boyunca çok fazla insan ile iletişim kurar. İletişim kurmuş olduğu bu insanlardan bazıları ile olan iletişimi ise kalıcı bir hal alır. Bu durumlarda kurulabilen önemli bir ilişkinin adı da dostluk olmaktadır.

İnsanlar dost olduğu kişiler ile birçok paylaşımda bulunur. Hayatının koşuşturmacası sırasında acı ya da tatlı birçok olay yaşanır. Bu olayları da birileri ile paylaşma ihtiyacı hissediler. Dostluk kavramı da bu durumda bizim için büyük bir önem kazanır. Çünkü insanlar kendilerine dost olarak kabul ettikleri kişiler acı ya da tatlı günlerde bizim yanımızda olarak bize destek sağlarlar. Başımıza herhangi bir kötü olay geldiğide dostumuz olan insanlara koşarız ki acımızı paylaşarak azaltabilelim. Yalnızca kötü olaylarda değil bizi mutlu eden olaylarda da başımıza gelen iyi şeyleri dostumuz ile paylaşırız. Bu sayede mutluluklarımız da çoğalmış olur.

Son dönemlerde dost bulmanın ne kadar zor olduğunun konuşulduğu göz önünde bulundurulursa, bizimle aynı yolda yürüdüğünü düşündüğümüz dostlarımıza sahip çıkmamız gerekmektedir.

Dostluk Konulu Kompozisyon Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize İletebilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.