Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dostluk Konulu Fabl - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Dostluk Konulu Fabl

Aşağıda dostluk konulu fabl kısaca olarak ele alacağız.

Orman hayatı bütün sincapları yormuştu. Sürekli yemek aramak ve avlanmaktan korunmak sincapları pes etme durumuna getirmişti. Artık sayıları da azalıyordu. Böyle bir dönemde de sincapların sıkı arkadaşlıklar kurduğu ve bir arada yaşadığı bilinmekteydi.

Anne sincap, mutfakta yemek yaparken, baba sincap da yemek malzemelerini toplayıp getirmişti. Çocuk sincaplar ise ağacın gölgesinde oynamaya devam ediyorlardı. Sincap Kuki, en yakın dostu olan Muki’ye çok zor durumda olduklarından bahsediyordu.

Kuki’ye teselli veren Muki ise daha çok birlik ve beraberlik içinde oldukları zaman çoğalacaklarını söylüyordu. Muki haklıydı. Sincaplar arasındaki düşmanlıkların son bulması gerekirdi. Üç beş aile bir araya gelerek doğru düzgün yemek bile yiyemiyorlardı. İşte Muki’nin ailesi Kuki’nin ailesinin evine hiç gelmiyordu.

Kuki ile Muki ailelerinin barışması için bir plan yaptılar. Muki, ailesine bir toplantı olduğunu söyledi. Anne ve babasını çağırdı. Kuki ise yemeği bahçede yemelerinin daha iyi olacağını söyledi. Akşama doğru Muki’nin ailesi ile Kuki’nin ailesi karşılaştılar.

Aileler durumları hemen anladı ama geri dönemediler. Bu akşam bu yemekle iki aile arasındaki buzlar eriyecekti. Kuki ve Muki hem gergin hem heyecanlıydı. Neyse ki aileler kavga etmeden duygusal bir ortamda barıştılar ve sincaplar için en iyisinin dostluk ve arkadaşlık olduğunu bir kez daha anladılar.

Dostluk Konulu Fabl Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Nihal dedi ki:

    Selam herkese bu ödev gerçekten mükemmel, deftere geçirdim, Dostluk Konulu Fabl tam istediğim gibi olmuş, her yazıyı beğenmem, çok zor beğenen birisiyim, ona göre anlayın değerinizi.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781