Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ocak 2022

Dostluk İle İlgili Hikaye Örnek Kısa

Bu yazımızda dostluk ile ilgili hikaye örnek kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Süleyman Çengelköy’de oturduğu semte bir akşam gezintisine çıkmıştı. Evde çalışıyordu ve çok bunalmıştı. Akşam saatlerinde Çengelköy hareketli oluyordu. Her zaman karşılaştığı esnaf ağabeylere selam vererek sahile doğru ilerledi.

Sahilde bir yerde oturdu. Denizi seyretmeye başladı. Telefonunu çıkarttı, kadim dostu Fehmi’yi aramak istedi, sonra bir sesle irkildi ve sesi tanıdı. Fehmi arkasında, elleri cebinde, şakın bir gülümseme ile Süleyman’a, bu saatte hangi rüzgar seni buralara savurdu, eski dostum dedi. Süleyman biraz yorgunluk biraz stres… Dışarı çıkıp hava almak istedim dedi.

Fehmi, yanına oturdu. Konuşmaya başladılar. Süleyman, hatırlar mısın, koruyu geçince hemen bir köşk vardı. Nureddin Amca’nın köşkü… O’nun bahçesindeki incir ağacına tırmanır, incir toplar ve yerdik, dedi. Süleyman gülümsedi, Allah rahmet eylesin, iyi adamdı, az incirini yemedik Nureddin Amca’nın dedi.

O ara bir ses duyuldu. Caddede bir kaza olmuştu. İki araba birbirine girmişti. Savrulan arabalara bakarken, gidip yardım edelim dediler. Gittiklerinde gördükleri manzara karşısında şaşkına döndüler. Kaza yapan yirmi beş yıllık çocukluk arkadaşları Hilmi’ydi.

Süleyman arabada başka kimse olup olmadığına baktı. Fehmi ambulansı aradı. Diğer arabanın şoförü sıyrıklarla kurtulmuştu. Süleyman, ağlamaya başladı. Hilmi’nin bilincini yerinde tutmaya çalışıyordu. Fehmi’nin eli ayağı birbirine dolaşmıştı. Ambulans geldi, Fehmi ve Süleyman, Hilmi ile birlikte hastaneye gittiler.

Hilmi yoğun bakıma alındı. Fehmi ve Süleyman, Hilmi’nin ailesine haber verdiler. Hastaneden hiç ayrılmadılar. Süleyman, Hilmi’nin ailesini karşıladı. Fehmi, onları sakinleştirdi. Durumunun iyiye gittiğini söyledi. Hilmi’nin babası dualar ederken, annesi ağlıyordu.

Süleyman ve Fehmi de hem dua edip hem ağlıyorlardı. Doktorlar hayati tehlikenin geçtiğini söylediler. Süleyman ve Hilmi birbirine sarıldı. Hilmi’nin babası Mustafa Amca’nın elini öptüler. Doktor, biraz daha gecikseydiniz, O’nu kaybedebilirdik dedi. Mustafa Amca, dostunuza yetiştiniz dedi, Süleyman ve Fehmi birbirlerine derince baktılar.

Dostluk İle İlgili Hikaye Örnek Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. melisa dedi ki:

    ödevim için dostluk hikayesi lazımdı yaptım teşekkür ederim çok beğendim iyi ki varsınız

Yorum Yaz