Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dost Uyur Düşman Uyumaz Atasözünün Anlamı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Dost Uyur Düşman Uyumaz Atasözünün Anlamı

Bu sayfamızda dost uyur düşman uyumaz sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu konudaki kompozisyon çalışmamıza yer vermeye çalışacağız.

İnsanın hayatta bazı dostları olduğu gibi kendisini sevmeyen ve kendisinin kötülüğünü isteyen düşmanları da bulunmaktadır. Kişi bu düşmanlara karşı her zaman dikkatli olmalı ve gerekli önlemleri alarak düşmanlarından korunmaya çalışmalıdır.

Bir insan güzel şeyler yaptığı kadar zaman zaman hatalar da yapabilir. Hataları olması normal olan insanın düşmanları her zaman bu hataları izlemektedir. Düşmanlar bir insanın açığını gördüğünde hemen bunu aleyhte kullanmaya çalışmakta ve bize zarar vermektedir. Bu nedenle her insan düşmanlarının her an pusuda olduğunu bilerek bu düşmanlara karşı tedbirli olmalıdır.

Ortalığın süt liman göründüğü zamanlarda bile insanın düşmanları tetiktedir. Bu nedenle insan kendisinin kötülüğünü isteyen kişilere karşı her zaman dikkatli ve hazır olmalıdır. Düşmanlarına karşı dikkatli olmayan kişiler ise onların davranışlarından büyük zarar görecektir.

Dost Uyur Düşman Uyumaz Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781