Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Ocak 2022

Doğruluğun Önemi İle İlgili Hikaye

Bu yazımızda doğruluğun önemi ile ilgili hikaye kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bir köyde hayvancılıkla uğraşan bir çoban varmış. Bu çoban yalnız yaşar ve sahip olduğu hayvanların otlaması için her gün değişik ovalara ve yaylalara gidermiş. Çobanın kaldığı köy, doğduğu köymüş. Köyde çobanı herkes tanırmış, severmiş.

Çoban hayvanlarıyla çocukları gibi ilgilenirmiş. Sürüsünü korumak için köpekler besleyip nöbet tutmalarını sağlarmış. Çoban, biraz muzip bir kişiliğe sahipmiş. Şakacı tavrı herkes tarafından bilinse de gülünüp geçildiği ve üzerinde durulacak şeyler olmadığı için hoş karşılanırmış.

Bir gün çobanın aklına muziplik yapmak gelmiş. Yaylaya çıkardığı hayvanlarını bırakarak köye inmeye karar vermiş. Telaşla köye inerken sürümü kurt saldırdı diye ağlamaya başlamış. Köylüler hemen yardıma koşmuşlar.

Çoban da onlarla birlikte yeniden yaylaya çıkmış. Köylüler ortada olağanüstü bir şey göremeyince, çoban şaka yaptım demiş. Köylüler böyle şaka mı olur diye hayıflanmış. Ertesi gün çobanın sürüsünün köpekleri hastalanmış. Sürü çobana kalmış.

Çoban sürüyü otlatırken kurtların saldırısına maruz kalmışlar. Bu sefer köylülerden yine yardım isteyen çobana kimse inanmamış ve yardıma gitmemiş. Kurtlar sürüye büyük hasar vermişler. Çoban evvelki günü hatırlayarak kendi derdine yanmış.

Çoban yaptığı şakadan ders almış Doğruluğun önemini kavramış. Fakat köyde artık kimse onun sözüne itibar etmez, dediklerini dikkate almazmış. Bu da ders olarak çobana bir ömür boyu yetmiş. Bir daha kimseye yalan söylememiş. Doğruluktan ayrılmamış.

Doğruluğun Önemi İle İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz