Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümü Tanıtımı:

Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz sistemleri üzerine çalışacak ara elemanları yetiştirmeyi amaçlar. Programın AmacıSıhhi tesisat ve doğalgaz programının amacı sıhhi tesisat, ısıtma tesisatı ve doğalgaz konularında,mühendis ile usta ve işçi arasında görev yapacak ana elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sıhhi tesisat ve doğalgaz programında matematik, elektrik, teknik resim gibi temel konularla ilgili derslerden başka, ısıtma, soğutma tesisatı, kazanlar, boru sistemleri, iklimlendirme tesisatı, doğalgaz, temiz-su tesisatı, yalıtım teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sıhhi tesisat ve doğalgaz programını bitirenlere “Sıhhi ve Doğalgaz Teknikeri” ünvanı verilir. Sıhhi tesisat ve doğalgaz teknikeri makine mühendisi tarafından hazırlanan tesisat ve doğalgaz projelerini inceler, gereken malzemenin satın alınmasını sağlar, denetimini yapar çalışacak elemanların seçimini yapar, tesisatın üretiminde kuruluşunda makine mühendisine yardımcı olur, işin bitiminde denetimini yapar.

Çalışma Alanları: Sıhhi tesisat ve doğalgaz teknikerleri, sıhhi tesisat üretim fabrikalarda ve tesisat döşeyen firmalarda görev yaparlar. Merkez ısıtma ve soğutma sistemi ve doğalgaz kullanımı arttıkça meslek elemanlarına duyulan gereksinme de artacaktır.

Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Nedir, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Ne İş Yapar, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Maaşları, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat İş İmkanları, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat İş Çalışma Alanları, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Mesleği Hakkında Bilgiler, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümünün Geleceği, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümü Tercih Edilir mi, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Tanıtımı, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Mezunları Ne İş Yaparlar , Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat İş Bulma Durumu

> Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ümit bav dedi ki:

    merhaba ben 2006 imam hatip mezunuyum kendi firmamız var bende babamın yanında işe basladım ve bu sektor cok hoşuma gitti bu sokterde ilerlemek istiyorum bu bolumu okumam için ne yapmam gerekir yardımcı olursanız cok sevinirim

  2. yusuf dedi ki:

    slm ben bu bolumu sectım ve suanda ıkıncı sınıfta bulunmaktayım bu bolumun kpps de atması kactır…

  3. aşkın dedi ki:

    BEN yeni mezun oldum 2 senelik hakkımı kullanıp direk geçiş yapmak istiyorum. doğalgaz bölumunu 2 senelik okuyup bi 2 sene daha okuyp 4 senelıge tamamlak ve mühendis olma gibi bir sansım varmı acaba yardımcı olursanız cok sevinirim..

Yorum Yaz