Doğal Ve Beşeri Özelliklerin Ekonomik Faaliyetlerin Şekillenmesindeki Etkisine Örnekler Veriniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Doğal Ve Beşeri Özelliklerin Ekonomik Faaliyetlerin Şekillenmesindeki Etkisine Örnekler Veriniz.

Bu yazımızda doğal ve beşeri özelliklerin ekonomik faaliyetlerin şekillenmesindeki etkisine örnekler veriniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ekonominin iyi durumda olmasını etkileyen bazı durumlar söz konusu olmaktadır. Bunlar beşeri ve doğal etkenler olarak meydana gelebilir. Beşeri özellikler ekonomik faaliyetler açısından önemli bir destek oluşturması söz konusudur. Ekonomi bir ülkenin kalkınmasını sağlamaktadır.

Doğal ve beşeri özellikler, ekonomik kalkınmanın ve gücün oluşmasını sağlar. Bunun için doğal özellikler yer altı ve yer üstü kaynakların doğru bir şekilde gerçekleşmesidir. Doğal kaynakların elde edilmesi ve işlenmesi ekonomik gücün oluşmasına etki eder. Beşeri özellikler de genç ve dinamik nüfusun üretimde etkili olması anlamına gelmektedir. Böylece ekonomik faaliyetler şekillenir. Bunda coğrafyanın da etkisi vardır. Doğal kaynak olarak tarımda, beşeri özellik olarak çiftçiler görev alır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Eda sertas dedi ki:

  Cok uzun olmus soru cevaplarini biraz kisaltsan daha iyi olur bence?

 2. elif dedi ki:

  ödevim hemen bitti beğendim kısa özet olmuş süpersiniz. bu arada okulun en çalışkanı benim, tembellere kapak olsun :)

  1. Egemen dedi ki:

   Hangi okuldasın

 3. gülsen dedi ki:

  Doğal ve beşeri özelliklerin ekonomik faaliyetlerin şekillenmesindeki etkisi büyüktür. Mesela yaylaları olan bir bölgede yaylacılık faaliyeti ve hayvancılık yapılır.

Yorum Yaz