Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Doğal Ortam Nedir Kısaca Nelerdir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Doğal Ortam Nedir Kısaca Nelerdir

Coğrafi açıdan bakıldığında doğal ortamın anlamı büyük önem taşımaktadır. Doğal ortam insanlardan uzak, kendi kendini yenileyen, pek çok türlü bitki ve hayvan topluluklarına sahip olan ortama verilen isimdir. Doğal ortam nedir kısaca doğal ortamlar nelerdir?

Beşeri ortam ise doğal ortamın tam teri olarak karşımıza çıkmaktadır. Her doğal ortam kendi içerisinde mevcut bir dengeye sahiptir. Fakat zamanla bu doğal ortamların dengesi bozulabilmektedir. Bu doğal dengeyi bozan en temel unsur ise insan olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu dengenin bozulmasında yapılan en büyük tahribat ise maden arama çalışmalarında gerçekleşmektedir. Ortaya çıkan bu tahribatın giderilmesi ise çok zor olmakta bu ise çok ama çok uzun yıllar sürmektedir.

Mevcut bir orman pek çok bitki ve ağaç türünden meydana gelmektedir. Bunların oluşumu ise aşağı yukarı 20 ila 200 yıl arasında gerçekleşmektedir. Ormanların katledilmesi çevreye ve doğal ortama verilecek en büyük zarardır.

Doğal Çevreyi Oluşturan Doğal Ortamlar

Doğal çevrenin oluşmasını sağlayan doğal ortamlar hava küre, taş küre, su küre ve canlılar küresi olmak üzere dörde ayrılmaktadır.

Doğal Ortam Sözlük Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781