Doğal Kaynakların Neden Dikkatli Tüketilmesi Gerekmektedir Kısaca

Doğal Kaynakların Neden Dikkatli Tüketilmesi Gerekmektedir Kısaca hakkında bilgi.

Doğal kaynaklar idareli ve bilinçli kullanılmalıdır. Bu her bir bireyin vatandaşlık görevidir. Doğal kaynakların tükenmemesi için her birey üzerine düşen görevi yapmalıdır. Bu kaynaklara örnek olarak petrol, madeni su, doğal gaz verilebilir.

Tüm insanların üzerinde ortak hakkının bulunduğu doğal kaynakları idareli kullanmayız. Yoksa hızlıca tüketilir ve sınırlı sayıda kaldığında iş işten geçmiş olur. Tahmin edilene göre dünya üzerindeki petrol rezervleri ancak 40 sene daha yetecektir. Sonrasında tükenme aşamasına geçecektir. Petrol günde yüz binlerle ifade edilen ton cinsinden kütlelerde tüketilmektedir.

Hayati açıdan önemli bir kaynak ise sudur. Su tükenirse insan hayatı tehlikeye girer. Su kısa zaman içinde tüketilecek olursa bunun için savaşlar bile çıkabilir.

Su tüketimini hızlandıran en önemli etmenlerden biri de bilinçsiz tarım uygulamaları. Tarımda damla su uygulamasına bir an önce geçilmesi gerekiyor.

Ülkemiz doğal kaynak suyu bakımından zengin olduğu için başka hiçbir ülkeden su satın almamaktadır.

İnsan nüfusu giderek artmaktadır ve tüketim de buna göre hızla artmaktadır. Bu sebeple tüm insanlar bu konuda bilinçlendirilmelidir.

yagmur

Doğal Kaynakların Neden Dikkatli Kullanılması Gerekir Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.