Doğal Kaynaklarımızı Korumak İçin Neler Yapabiliriz

Doğal kaynaklarımızı korumak için neler yaparız hakkında bilgi kısaca, Doğal kaynaklarımızı korumak için neler yapabiliriz

Doğal kaynakların tükenmemesi için onları korumalıyız. Doğal kaynakları korumak için yapılabilecekleri maddeler halinde sıraladık.

1. Doğal kaynakları bilinçsizce tüketmekten kaçınılmalıdır. İsraf edilmeden yeterli miktarda kullanılmalıdır.

2. Enerji elde etmek için yenilebilir enerji kaynaklarının kullanımı artırılmalıdır.

3. Çevre kirliliği doğal kaynaklarımızı da kirletir ve kullanılamaz hale getirir. Bu nedenle çevreyi kirletmemeye özen gösterilmelidir.

4. Bir ülkenin en önemli kaynağı oksijeni sağlayan ormanlarıdır. Havanın bu kadar çok kirletildiği dünyamızda ormanları korumak için herkes elinden geleni yapmalıdır.

5. Geri dönüşümü yapılabilen ürünler kullanılmalıdır. Bu sayede doğaya karışmayan ya da geri dönüştürülemeyen maddelerin doğaya bırakılması önlenmiş olur.

6. Su tüketimi gereğinden fazla yapılmamalıdır. Su kirliliği de tüketilebilir su miktarını azalttığı için, su kirliliği engellenmelidir. Bu sayede hem toprak kirliliğinin de önüne geçilmiş olur hem doğal denge korunur.

7. Hava kirliliğinin en önemli nedenlerinden olan sanayi kuruluşları denetlenmeli ve hava kirliliğine sebebiyet verip vermedikleri değerlendirilmelidir. Baca filtrelerinin kullanılması sağlanmalıdır.

8. Doğal dengenin korunabilmesi için hayvanların çok büyük önemi vardır. Hayvanlar korunmalı ve zarar görmeleri engellemelidir.

Doğal Kaynaklarımızı Korumak İçin Neler Yapabiliriz Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

12 yorum

    • Uygununuzaysa http de teşekkür ederim 90lt bir kalpte olmaktan daha iyidir ama yatiyosundur için yanlış bir kalpte olmaktan iyidir ama yatiyosundur için yanlış bir kalpte olmaktan daha iyidir ama yatiyosundur için birini seviyorsan seni ariyacaktim ama yatiyosundur diye rahatsız etmek istemedim ama yatiyosundur

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.