Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2022

Doğal Çevre ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda doğal çevre ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Etrafımızı saran canlı ve cansız varlıklardan meydana gelen alana çevre denir. Çevre doğal çevre ve yapay çevre olarak ikiye ayrılır. Dünyada canlı hayatının devam etmesini sağlayan canlı ve cansız varlıkların uyum içinde olduğu çevre, doğal çevredir. Doğal çevremizde hayatımıza devam edebilmek için doğal ihtiyaçlarımızı karşılayacak kaynaklar bulunmaktadır.

Doğal çevremiz, günümüzde beşeri faaliyetler nedeniyle kirlenmektedir. Çevre kirlilikleri dünyada küresel sorunlar oluşturmaktadır. Orman yangınları, bitki örtüsünün tahrip edilmesi, yanlış şehirleşmenin yapılması, sanayi alanlarının çevreyi tahrip etmesi doğal çevreye zarar vermektedir.

Doğal çevrenin korunması için yine insanlara büyük görevler düşmektedir. İnsanların sorumluluğu çevreyi kirletmemek ve doğal çevreye sahip çıkmaktır. Bunun için doğal tüketim çok önemlidir. Doğal üretim ve doğal tüketim doğal çevrenin korunması için gereklidir.

Bazı sorunların küresel sorunlar haline gelmesi, dünyanın beşeri faaliyetlerden etkilenmesi yoluyla gerçekleşir. Sanayi faaliyetleri bu nedenle küresel sorunlara neden olmaktadır. Sera gazının salınımına izin verilmesi küresel ısınmaya neden olmaktadır. Küresel ısınma doğal çevrenin düzeninin bozulmasına neden olmaktadır.

Doğal çevremizde doğal kaynaklar da bulunmaktadır. Su en önemli ve en değerli su doğal kaynaktır. Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Bir de iç denizi vardır. Karalar üzerinde göller ve akarsular bulunmaktadır. Su zengini bir ülkemiz bulunmaktadır. Bu kaynakların korunması gerekmektedir.

Doğal Çevre ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sümeyra dedi ki:

    Doğal çevrenin doğallığı kalmadı maalesef artık küresel ısınma ile mevsimler değişti doğal kaynaklarımız tükenmek üzere bitki florası zayıfladı ve daha neler neler.

Yorum Yaz