Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Diş Şişmesi Nasıl Geçer - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Diş Şişmesi Nasıl Geçer

Diş şişmesi nasıl geçer

Dişinizde iltabi ve enfektif bir sorun varsa bu durumda diş şişmesi gerçekleşir. Diş şişmesi hafife alınmamalı bu durumun çok önemli bir sorundan kaynaklandığı bilinmelidir. Dişiniz şiştiğinde hiç vakit kaybetmeden mutlaka bir hekime görünmeniz gerekmektedir.

Diş Ağrısı Geçirmek

Bazı insanlar dişleri apselendiğinde ya da şiştiğinde ilk iş olarak antibiyotik kullanır. Ancak doktora danışmadan kullanılan antibiyotikler size yarar sağlamaktan çok zarar verir. Çünkü antibiyotiklerin hepsinin etki alanlar farklıdır. Bazı antibiyotikleri insanda alerjik durumlar oluşturabileceğinden tek başına antibiyotik kullanmak oldukça tehlikelidir.

Dişinizdeki şişlik ve apseyi gidermenin en etkili yolu uygun ağrı kesiciler kullanmaktır. Şiş bölgeyi temiz tutmak, tuzlu su uygulaması yapmak ağrıyı biraz da olsa hafifletebilir. Ağrıyı azaltabilmek için soğuk kompres uygulamak da işe yarayabilecek yöntemlerden bir tanesidir. Ancak ne olursa olsun ağrı ve apse söz konusu olduğunda vakit kaybetmeden bir diş hekimine görünmek gerekmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781