Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dini İnancı Olmayan Bir Toplum Düşünülebilir mi Düşüncelerinizi Paylaşınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Dini İnancı Olmayan Bir Toplum Düşünülebilir mi Düşüncelerinizi Paylaşınız.

Aşağıda dini inancı olmayan bir toplum düşünülebilir mi düşüncelerinizi paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Dini inançlar, kişilerin özgür düşünceleri, iradeleri, akıl ve mantıkları ile kabul ettikleri tutum ve davranışlardır. İnsanların dini inanca sahip olmaması sorgulaması ve düşünmesi gereğince meydana gelmektedir. Bir toplumun topyekun olarak dinsiz olması düşünülemez. Böyle bir toplum dünyada varlığını sürdüremez.

Bir toplum olarak bir arada yaşamak kültür değerlerinin ve kurallarının oluşmasına ve yaşanmasına bağlıdır. Bu da bir dini bağlılık gibi olduğundan dinsiz toplumların birliktelik içinde uzun süre yaşaması mümkün değildir. Dindar toplumlar, birlikte yaşamayı başaran ve barış, huzur ve güven ortamının oluşması için mücadele veren toplumlar olarak dünya tarihinde yerini almıştır. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Bade dedi ki:

  Merhabalar bu eğitim sitesi süper ötesi mükemmel, teşekkürler, benim adım Bade, ben Dini İnancı Olmayan Bir Toplum Düşünülebilir mi Düşüncelerinizi Paylaşınız. yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

 2. Yağmur dedi ki:

  sadece ve kısa yazılmış, Dini İnancı Olmayan Bir Toplum Düşünülebilir mi Düşüncelerinizi Paylaşınız. süper beğendim, ödevim hemencecik bitti, tabi çalışkan olmam ayrı bir konu.

 3. Gülben dedi ki:

  harbiden süper arkadaşlar, Dini İnancı Olmayan Bir Toplum Düşünülebilir mi Düşüncelerinizi Paylaşınız. hemen deftere geçirdim, Ordu okulları arasında sınavlarda hep birinci gelmemi bu hızıma borçluyum. tembellere kapak olsun.

 4. Sevilay dedi ki:

  selam kankiler, Dini İnancı Olmayan Bir Toplum Düşünülebilir mi Düşüncelerinizi Paylaşınız. yazısını ödevim için kullandım, ben çok beğendim İzmir birincisi Sevilay olarak herkesi öptüm.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781