Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Din ve İnanç Konusunda Zorlama Yapmak Niçin Yanlıştır Anlatınız.

Bu yazımızda din ve inanç konusunda zorlama yapmak niçin yanlıştır anlatınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Din, Allah’ın vaz ettiği hükümlerdir. Bu hükümlerin kabul edilmesinde akıl ve kalp öne çıkar. Kalp ile tasdik, dil ile ikrar etmek gerekir. Bunun dışından din, akıl yürütülmesi mümkün olan bir gerçeklik değildir. Din kabul edilir. Eğilip bükülmez. İnsanların akıllarındaki soru işaretlerine cevaplar verir.

Din ve inanç konusunda insanlara zorlama yapılması yanlıştır. Çünkü dini kabul etmek ve iman sahibi olmak için akıllı, hür iradeye sahip olmak gerekir. Zorlama bir kasıt ve zulüm içerdiğinde isteksiz bir iman yani samimi olmayan bir din anlayışı ortaya koyar. Bu imanla dini kabul etme noktasında doğru değildir. Bu nedenle kimsenin zorlanmadan kendi iradesiyle dini seçmesi gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Dilan dedi ki:

    Din ve inanç kon6sunda zorlama yapilmaz cünkü inanç, gonulden gelir ve sevgiyle olur insanları dine inanmaya zorlamak dinin özüyle ve peygamberlerin uygulamalarıyla bağdaşmaz

  2. selenay dedi ki:

    Din ve inanç konusunda zorlama yapmak büyük yanlıştır. Çünkü bu tarz şeyler gönül rızası ile kabul edilirse yaşanır ve yaşatılır. Ayrıca sevap kazanmak için de bizzat isteyerek kabul edilmelidir.

Yorum Yaz