Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Haziran 2019

Din, Hayatımızın Hangi Yönlerini Etkilemektedir?

Aşağıda din, hayatımızın hangi yönlerini etkilemektedir kısaca olarak ele alacağız.

Din, yaratıcıya karşı olan borcumuzdur. Din, hayatımızın her alanını şekillendirmektedir. Siyasi, sosyal, kültürel, iktisadi ve diğer her alanda din kurallarına bağlılık öne çıkmaktadır. Din hayatımızın her alanında vardır. Çünkü İslam dini hayat dinidir, Kur’an-ı Kerim, hayat kitabıdır. Okudukça ve anladıkça yaşamak ve yaşatmak gerekir.

Zekat ve sadaka veririz, ibadetlerimizi yerine getiririz, insanlara yardım ederiz, Allah’ın emirlerine bağlı kalmaya çalışarak evleniriz, aile kurarız, arkadaşlıklar ve dostluklar kurarız. Bu tür ibadetler hayatımızı bireysel ve toplumsal olarak etkilemektedir. Böylece mutlu, huzurlu, barış ve adalet içinde bir hayat yaşamış oluruz. İslam dini de bunu emretmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. İsimsiz dedi ki:

  Bizenee zaten tembeller buraya gelmez çünkü ödev onların umrunda bile olmaz.

 2. Anonim dedi ki:

  Çok teşekkürler

 3. nehir dedi ki:

  bizim hoca çok beğendi, Din, Hayatımızın Hangi Yönlerini Etkilemektedir? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

 4. betül dedi ki:

  anlaşılır ve sade yazılmış, Din, Hayatımızın Hangi Yönlerini Etkilemektedir? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

 5. danla bilic dedi ki:

  selamun aleyküm bu yazı inan ki çok hoşuma gitti, teşekkürler, Din, Hayatımızın Hangi Yönlerini Etkilemektedir? çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

 6. duygu özaslan dedi ki:

  sayenizde 2 artı aldım, Din, Hayatımızın Hangi Yönlerini Etkilemektedir? işime yaradı ödevimde, ben Yalova kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

Yorum Yaz