Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Haziran 2018

Dil ve Milli Birlik Arasındaki İlişki

İnsanların arasındaki en güçlü iletişim aracı kuşkusuz dildir. Aynı toplumda yaşayan ve aynı dili konuşan insanlar aynı şekilde kendi milletlerinin temelini meydana getirmektedir.

Dil sayesinde insanlar duygu ve düşüncelerini anlaşılır ve rahat bir şekilde anlatırlar bu durum da insanların bir kütle yığını olmasını engelleyerek aktif olarak birbirleri ile iletişim kurmalarını, aralarında duygu ve düşünce birliğini oluşturmalarını sağlayarak insanları bir toplum şekline getirir.

Dil, bir toplum içinde sadece bir iletişim aracı değildir. Ayrıca dil sayesinde bir toplumu oluşturan bireyler duygu ve düşüncelerini birbirlerine aynı dili konuşarak aktarırlar ve böylece insanlar ortak bir milli fikir etrafında toplanırlar ve toplumda sürekli aktif olarak bir etkileşime girerler. Böylece toplumdaki bireyler birbirine bağlanır ve bu bireyler topluluğu millet olma özelliğine kavuşur.

Dil ile kültür bu nedenle sürekli bir bağ ve etkileşim halindedir. Çünkü bir toplumun milli kültürü de ancak ve ancak dil sayesinde gelecek nesillere aktarılabilir.

Dilli ve Milli Kültür Arasındaki İlişki Hakkındaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz