Dil İle Düğümlenen Diş İle Çözülemez Kompozisyon

Dil İle Düğümlenen Diş İle Çözülemez Ne Demektir, Dil İle Düğümlenen Diş İle Çözülemez Kompozisyon

İnsan çevresindeki kişiler ile sürekli iletişim halinedir. Gerek özel gerekse iş hayatınında her zaman diğer insanlarla konuşarak sosyal hayatını devam ettiri. Anca bu konuşmaların içeriği kadar üslubu yani konuşma tarzı da çok önemlidir.

Kişi bazen isteyerek veya istemeyerek kötü sözler söyleyebilir ve karşısındaki insanları kırabilir. Bu durumda söylenen kötü sözler kolay kolay düzeltilemez hatalara sebep olur. Kişi söylediği sözden pişmanlık duyup bu hatasını telafi etmeye çalışsa da artık karşıdaki kişi kırılmıştır ve bunu düzeltmek sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle kişi konuşmalarında kırıcı sözler söylemekten uzak durmalıdır.

Atalarımız tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır, demişlerdir. Yani tatlı dilin yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu nedenle tatlı dil ile insanların gönlünü almak ve onları mutlu etmek mümkünken kişinin kırıcı sözler kullanmasına gerek yoktur. İnsan sonradan pişman olmamak için konuşmalarında kırıcı sözler söylemekten uzak durmalıdır.

Dil İle Düğümlenen Diş İle Çözülemez Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

4 yorum

  1. iyi olmuş, emeği geçenlerin eline sağlık, kısa ve umduğum gibi güzel olmuş teşekkürlerimi iletiyorum sizlere, okulun en güzel ve en çalışkan öğrencisi olarak. :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.