Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

DGS Sınavı Saat Kaçta Başlıyor

Üniversite eğitimini 2 yıllıktan 4 yıllığa tamamlama fırsatını elde etmek isteyen öğrenciler, yapılacak olan DGS sınavı için geri sayıma başladı. Ön lisans bölümlerinde eğitimine devam eden öğrencilerin, lisans eğitimine tamamlamak üzere merak ve heyecanla beklediği DGS sınavı maratonunda son düzlüğe girildi. Adaylar sınavda hedefledikleri başarıyı elde etmek için ter dökecekler. Dikey Geçiş Sınavının saat kaçta başlayacağı ve sınav yerleri ile ilgili öğrencileri ilgilendirecek önemli detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

DGS SINAVA GİRİŞ YERLERİ

->23 Temmuz 2017 Pazar günü tarihinde gerçekleştirilecek olan Dikey Geçiş Sınavı için giriş yerleri belli oldu.

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini girerek ÖSYM’nin https://ais.osy.gov.tr internet adresinden öğrenebilecekler.

DGS SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

->Ülke genelinde yüz binlerce öğrencinin katılım göstereceği tek oturumda yapılacak olan DGS sınavı, 23 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav saat 10:00’da yapılacak.

ÖSYM’DEN ADAYLARI İLGİLENDİRECEK ÖNEMLİ UYARI!

->ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, ‘’Sınavda “15 dakika kuralı” geçerli olacak ve 09:45’ten sonra sınav binalarına girmek isteyen adaylara izin verilmeyecek.’’

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz