Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

DGS Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları 2017

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği DGS taban puanları 2017 ve kontenjanları ÖSYM ile eş değer olarak sayfamızda derledik. ÖSYM DGS Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği puanları ve 2017 DGS Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği kontenjanları tablosu güncel olarak aşağıda görebilirsiniz.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Hakkında Ekonomi:

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek DGS’de de SAY puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümün amacı mühendislik hizmetlerinde gerekli yetişmiş insan gücünün karşılanmasını sağlamaktır. Bölümde bilgisayar ve teknoloji bilimleri, temel bilimler dersleri okutulmaktadır.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği mezunları kontrol ve otomasyon mühendisi olarak çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında gerekli teknik desteğin sağlanmasında mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesinde görev alarak iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen sabırlı, dikkatli ve özverili olmalarıdır.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği DGS Puanları ve Kontenjanları Tablosu ÖSYM

ÜNİVERSİTE FAKÜLTE/Y.O BÖLÜM Puan
Türü
KONT. YERL. TABAN PUAN EN BÜYÜK
PUAN
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Elektrik-Elektronik Fakültesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği SAY 3 3 314,55275 319,89813
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Elektrik-Elektronik Fakültesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği SAY 4 4 306,95456 312,00965
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Elektrik-Elektronik Fakültesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği (İngilizce) SAY 3 3 306,51144 310,49855

DGS Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Misafir dedi ki:

    Kolay gelsin, bu üniversiteler ön lisansta gördüğümüz dersleri sayıyorlar mi? Yoksa 1. Sınıftan mi başlıyoruz? Teşekkür ederim.

Yorum Yaz