Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları ve Kontenjanları 2017

İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü DGS taban puanları 2017 ve kontenjanları ÖSYM ile eş değer olarak sayfamızda derledik. ÖSYM DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü puanları ve 2017 DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü kontenjanları tablosu güncel olarak aşağıda görebilirsiniz.

İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi:

İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek DGS’de de SÖZ puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümün amacı yetişmiş insan gücünün karşılanmasını sağlamaktır. Bölümde dil bilimlerinin yanı sıra sosyal bilimler ve kültür, sanat, edebiyat ağırlıklı dersler okutulmaktadır.

İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunları üst düzey okuma, konuşma, yazma ve anlama yeterliliklerine sahip olarak kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektör kurumlarında görev alarak çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir. Kişilerden beklenen meraklı, araştırmacı ve dikkatli olmalarıdır.

İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü DGS Puanları ve Kontenjanları Tablosu ÖSYM

ÜNİVERSİTE FAKÜLTE/Y.O BÖLÜM Puan
Türü
KONT. YERL. TABAN PUAN EN BÜYÜK
PUAN
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Edebiyat Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı SÖZ 3 3 269,34794 276,42074
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı SÖZ 2 2 257,68122 258,47003

DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları ve Kontenjanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz