Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

DGS Gümrük İşletme Bölümü Taban Puanları ve Kontenjanları 2017

Gümrük İşletme Bölümü DGS taban puanları 2017 ve kontenjanları ÖSYM ile eş değer olarak sayfamızda derledik. ÖSYM DGS Gümrük İşletme Bölümü puanları ve 2017 DGS Gümrük İşletme Bölümü kontenjanları tablosu güncel olarak aşağıda görebilirsiniz.

Gümrük İşletme Bölümü Hakkında Bilgi:

Gümrük İşletme Bölümü, Trakya Üniversitesi’nde önlisans olarak öğrenim veren ve DGS’de EA puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümün amacı gümrük işlerinde ara eleman iş gücü ihtiyacının karşılanmasını sağlamaktır. Bölümde temel hukuk, iktisat, işletme, ekonomi ve mesleki eğilim dersleri verilmektedir.

Gümrük İşletme Bölümü mezunları gümrüklerde ara eleman iş gücü ihtiyacının karşılanmasında devlet tarafından da görevlendirilebilirler. Böylece çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Gümrük işlerinin gerçekleşmesinde memuriyet görevi üstlenebilecek yeterliliğe sahiptirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen güvenilir, adil, dikkatli olmalarıdır.

Gümrük İşletme Bölümü DGS Puanları ve Kontenjanları Tablosu ÖSYM

ÜNİVERSİTE FAKÜLTE/Y.O BÖLÜM Puan
Türü
KONT. YERL. TABAN PUAN EN BÜYÜK
PUAN
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gümrük İşletme EA 6 6 218,53018 226,92179

DGS Gümrük İşletme Bölümü Taban Puanları ve Kontenjanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz