Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

DGS Elektronik Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları 2017

Elektronik Mühendisliği DGS taban puanları 2017 ve kontenjanları ÖSYM ile eş değer olarak sayfamızda derledik. ÖSYM DGS Elektronik Mühendisliği puanları ve 2017 DGS Elektronik Mühendisliği kontenjanları tablosu güncel olarak aşağıda görebilirsiniz.

Elektronik Mühendisliği Hakkında Bilgi:

Elektronik Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek DGS’de de SAY puan türüyle öğrenci kabul eden bir bölümdür. Gebze Teknik Üniversitesi’nde bulunan bölümün amacı mühendislik alanında yetişmiş insan gücünün karşılanmasını sağlamaktır. Bölümde fizik ve matematik ağırlıklı olarak mesleki eğilim dersleri verilmektedir.

Elektronik Mühendisliği mezunları mühendis unvanı alarak çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel sektördeki kurumlarda mühendis olarak çalışabilirler. Teknik destek sağlamak amacıyla insan gücünün karşılanmasında rol oynarlar. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen özverili ve dikkatli çalışmalarıdır.

Elektronik Mühendisliği DGS Puanları ve Kontenjanları Tablosu ÖSYM

ÜNİVERSİTE FAKÜLTE/Y.O BÖLÜM Puan
Türü
KONT. YERL. TABAN PUAN EN BÜYÜK
PUAN
GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği SAY 8 8 288,93687 304,88430

DGS Elektronik Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz