Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Şubat 2021

Devlete Bağlı, Düzenli Askeri Birliklerin Kurulması Osmanlı Devleti’ne Ne Gibi Kazanımlar Sağlamış Olabilir? Açıklayınız.

Aşağıda devlete bağlı, düzenli askeri birliklerin kurulması Osmanlı Devleti’ne ne gibi kazanımlar sağlamış olabilir açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

bir devletin en önemli ihtiyaçlarından biri de askeri güçleridir. Askeri güçlerin denetim, gözetim altında olması düzenli orduların varlığını gerektirmiştir. Düzenli bir ordunun kurulması da seferlerin ve savaşların yapılmasını ve lojistik ihtiyaçların hızlı yerine gelmesini sağlamaktadır.

Devlete bağlı, düzenli askeri birliklerin kurulması Osmanlı Devleti’ne kazanımları olmuştur. Bunlar askeri düzende ekonomik bir sistem ortaya çıkmıştır, toprak politikaları geliştirilmiştir, istihbarat ağları kurulmuştur, savunma ve hücum için silahlar geliştirilmiştir, askeri tecrübelerin nesilden nesle aktarılması söz konusu olmuştur. Böylece merkezi otoritesi daha güçlü bir devletin varlığı gerçekleşmiştir. Osmanlı Devleti uzun yıllar süper güç olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mine dedi ki:

    araştırma ödevimde kullandım, beklentimi karşıladı emek için teşekkürler.

  2. duygu köseoğlu dedi ki:

    Selamlar siteniz yeminle dikkatimi çekti, öğretmen beğendi Devlete Bağlı, Düzenli Askeri Birliklerin Kurulması Osmanlı Devleti’ne Ne Gibi Kazanımlar Sağlamış Olabilir? Açıklayınız. vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

  3. danla bilic dedi ki:

    bizim hoca çok beğendi, Devlete Bağlı, Düzenli Askeri Birliklerin Kurulması Osmanlı Devleti’ne Ne Gibi Kazanımlar Sağlamış Olabilir? Açıklayınız. harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

Yorum Yaz