Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dershane Dönüşümlerinde Son Durum - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Dershane Dönüşümlerinde Son Durum

Dershaneler Özel Okula Dönüşecek mi, Dershane Dönüşümlerinde Son Durum

MEB tarafından hazırlanan taslağa göre dershanelerin yavaş yavaş özel okula dönüşmesi kararı kesinleşirken alınan karara göre bu okullar temel lise olarak adlandırılacak.

MEB söz konusunu kanunun Resmi Gazetede yayınlamasının ardından özel dershane ve etüt merkezlerinin özel okula dönüşümü konusunda ilgili kişilerin de görüşlerini alarak bir kılavuz yayınladı.

Özel okula dönüşmek isteyen dershanelerin başvuruları 2 Haziran itibariyle MEBBİS üzerinden alınmaya başlandı. Sisteme başvuru yapan ilk okul ise Balıkesir ilinden geldi. Özel okula dönüşmek isteyen dershaneler okul öncesi, ilkokul ya da ortaokul düzeyinde hizmet verebilecek. Liseye dönüşen dershanelerin adı temel lise olacak. Bu temel liseler sabahçı ve öğrenci olmak üzere ikili öğretim yapabilecek. Ayrıca bu okullarda haftada 20 saat ders ardından da sınav yapılacak. Temel liselerde okul bahçesi ya da müstakil bina şartı da aranmayacak. Bu okullar dilerlerse cumartesi günleri de kurs takviyesi yapabilecek. Temel liselerde en az kontenjan 12 en fazla kontenjan ise 24 olacak.

Dershaneler Özel Okullara Ne Zaman Dönüşecek Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781