Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Ders Çalışırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Birçok öğrencinin hayali derslerini iyi anlamak ve girmiş olduğu sınavlardan iyi bir puan almak olmaktadır. Bu hayal yalnızca öğrencilere ait değil, aynı zamanda bu öğrencilerin ailelerinin de hayalidir. Fakat başarılı bir öğrenci olmak için yapılabilecek en iyi ve en doğru şeyin ders çalışmak olduğunu biliriz. Fakat kimimiz çok fazla ders çalışsak da kimi zaman başarı elde edemeyiz. Bu yüzden ders çalışırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmemiz gerekir. Ayrıca kimi öğrenciler de derslerine nasıl çalışması gerektiğini bilmediklerinden dolayı herhangi bir çalışma gerçekleştirmemektedir. Bizler de siz öğrencilerin bu sorununu ortadan kaldırmak ve daha başarılı bir öğrenci olmanızı sağlamak amacı ile ders çalışırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusu ile ilgili bir takım ipuçlarını sizlere vermek istedik.

ders çalışma ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle ders çalışmadan önce içerisinde bulunduğumuz ortamın ders çalışmaya uygun bir ortam olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Ders çalışmaya uygun bir ortam nasıl olur diye sorduğumuz zaman ders çalışmanızı engelleyecek herhangi bir etkenin ortamda bulunmaması gerektiğini cevap olarak verebiliriz. Öğrencilerin hangi konularda eksik olduğunu belirlemesi ve ders çalışırken o konulara daha fazla ağırlık vermesi de bu konuda önemlidir.

Gerekli ders çalışmalarının ardından işimizin bittiğini düşünmemek gerekir. Çalışmış olduğumuz konular ile ilgili sorular çözmek ne kadar ilerlemiş olduğumuzu gösterebilir. Ayrıca hala eksik olduğumuz bir konu var ise bunu çözmüş olduğumuz sorulardan anlayabiliriz. Fakat bir derste başarılı olmanın en önemli yolunun, başarılı olunacağına inanmaktan geçtiğini de unutmamak gerekir.

Ders Çalışırken Nelere Dikkat Etmeliyiz Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. 125 dedi ki:

  okumak istemedim çok uzundu…

 2. CEREN dedi ki:

  HARİKA ÇOK YARARLI OLMUŞ

 3. Papatya dedi ki:

  Çok ama çok teşekkür ederim sürekli kötü sonuçtan iyi sonuçlar elde edeceğime eminim

 4. yağmur dedi ki:

  mükemmel ders çalışırken nelere dikkat edilmeli öğrendim.

 5. zeynep dedi ki:

  çok yararlı bir yazı olmuş teşekkürler.

  1. helin dedi ki:

   Katılıyorum, ayrıca ders çalışırken müzik dinlemeyin dikkat dağıtıyor.

 6. isimsiz dedi ki:

  çok haklısınız

 7. Musab dedi ki:

  çok fena değil normal

 8. MİHRİBAN dedi ki:

  Güzelmiş beğendim

 9. Ayşe dedi ki:

  Fena değil güzelmiş..

 10. Anonim dedi ki:

  bence güzel

  1. Meryem özbek dedi ki:

   evet fena değil

 11. Anonim dedi ki:

  Çok katiliyorum

Yorum Yaz