Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Depresyon Kurtulma Yolları

Depresyondan kurtulmak için ne yapmak gerekirDepresyondan Kurtulma Yolları

Çağımızın hastalığı: depresyon. Gerek hayat şartlarının zorluğu gerek toplum olarak hoşgörümüzü kaybetmiş olmamız gerekse bireysel problemler günümüzde depresyonun çok yaygın bir hastalık haline gelmesine sebep oluyor. Gün geçmiyor ki depresyonda olduğunu söyleyen birisine rastlamayalım. Depresyon şüphesiz ki insan hayatını olumsuz etkileyen bir hastalık tedavi edilmediğinde kişinin hayata küsmesine sebep oluyor, bireyi dış dünyadan soyutluyor. Peki ama depresyondan kurtulmanın yolları neler? İşte cevabı:

vertigo baş dönmesi ağrı

Depresyon tedavisi, hastalığın türüne ve şiddetine göre çeşitlilik gösteriyor. depresyon vak’aları hafif, orta ve şiddetli olmak üzere üçe ayrılıyor. Hastalığın hafif boyutunda kişinin kendi isteği ve çabası ile hastalıktan kurtulması mümkün. Bu tarz depresyonlarda hastanın kendisini depresyona iten sebeplerden uzak durması yeterli. Kişi bunu kendisi belirleyemiyorsa günümüzde çok yaygın olarak kullanılan psikolojik yardım alma yöntemini kullanabilir.

Günlük hayatta yaşanan olaylardan bazıları insanın depresyona girmesine sebep olabilir. Bireyin bunları belirleyip kendisini bu tarz durumlardan uzak tutması gerekir.

Daha ileri seviyedeki depresyonlarda hastanın mutlaka bir uzman yardımına ihtiyacı vardır. Kullanılacak olan antidepresan ilaçlar beyindeki bazı maddelerin sayısında değişiklik yaparak depresyon hastalığı ile mücadele eder. Bu tarz ilaçların kullanım süresi 6 ay ila bir yıl arasında değişir. Kullanılan ilaçlara cevapp vermeyen hastalarda ise EKT yöntemi denenebilir.

Depresyonu Atlatma Yolları Nelerdir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz