Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Deprem Çantasında Bulunması Gerekenler

Deprem çantasında bulunması gerekenler nelerdir kısaca

Bulunduğu coğrafya itibari ile ülkemiz deprem açısından riskli bir bölgede yer almaktadır. Bugüne kadar yaşadığımız felaketler ise bunun bir göstergesi niteliğinde. Yapılan bilimsel çalışmalar ise ne yazık ki bu felaketlerin süreceği yönünde.Peki biz bu felaketlere hazır mıyız? Deprem anında neler yapılmasını gerektiğini biliyor muyuz? Son yıllarda bu konuda ilerleme kaydedilmektedir.

Bizlerde buna katkıda bulunmak amacıyla sizlere bir deprem çantasında bulunması gerekenlerden bahsedeceğiz. Evet belki depremi engellemek mümkün olmayabilir ama depreme hazırlıklı olarak karşılaşılacak zararı aza indirmek mümkün. İşte deprem çantamızda bulunması gerekenler.

İnsan yaşamının kaynağı olan suyu muhakkak çantamızda bulundurmamız gereklidir. Süre kazanmak amacıyla insanı tok tutan enerji veren yiyecekler bulundurulması gerekir. Ağrı kesici ve buna benzer ilaçlar, çok amaçlı çakı, fener , düdük, yedek pilleri de bulunan bir radyo, ilk yardım çantası  ve tehlike anında ulaşabileceğimiz numaraların bulunduğu bir telefon rehberi yer almalıdır. Bunlar bizi belki de tehlike anında yaşama bağlayacak önemli araç ve gereçlerdir.

Deprem

Deprem Çantasında Bulunması Gerekenler Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz