Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Deprem Çantasında Bulunan Malzemeler ve Konulma Amaçları Nelerdir?

Bu yazımızda deprem çantasında bulunan malzemeler ve konulma amaçları nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Doğal afetler zararları azaltılabilen ama önlenemeyen afetlerdir. Doğal afetler bazı bölgelerde sıklıkla yaşanmaktadır. Depremler, salgınlar, seller, yangınlar, tusunami, fırtına, çığ gibi felaketler en çok rastlanılan doğal afetler arasındadır. Doğal afetlerin yaşanmasında tedbirli olmak önemlidir. Özellikle deprem için özel hazırlık da yapmak gerekebilir.

Deprem sonrasında afetin zararlarını azaltmak için daha önceden hazırlanan deprem çantası acil durum çantası olarak kullanılabilir.

Deprem çantasında, çadır, yağmurluk, şişme yatak, pil, radyo, el feneri,ilk yardım çantası gibi temel hayat malzemeleri bulunmaktadır. Haberleşme, barınma, korunma eşyaları ve yaralanmalar sonucunda ilk yardım müdahale malzemeleri bulunmaktadır. Deprem çantasının her daim hazır bulunması ve kolay ulaşılabilir bir yerde olması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. oya dedi ki:

    Deprem çantasında bulunan malzemelerin başında el feneri, ilk yardım malzemeleri, radyo ve konserve yiyecekler gelmelidir. Bunların konulma amacı ise yarının başımıza ne geleceğini bilmemiz ve hazırlıklı olmamız gerektiğindendir.

Yorum Yaz